W makijażowych trendach od kilku sezonów króluje moda na naturalność. Zrezygnowaliśmy z mocno zaznaczonych brwi i konturowania na rzecz prostszych rozwiązań. Główna uwaga skupia się na cerze – ma być promienna, a jej koloryt wyrównany. Ciężkim, matującym podkładom również podziękowaliśmy, a zamiast nich na łazienkowej półce pojawił się lekki krem BB. A jeśli chodzi o makijaż oczu – tu również nie obeszło się bez zmian. Jakie kolory cieni do powiek są teraz najbardziej trendy?

Fascynujący trend 2016 vs 2021. TikTok zdecydował, która era makijażu była lepsza

Makijaż oczu – nowy trend o nazwie glazed

Najnowszy trend w makijażu oczu nosi nazwę Glazed. To nic innego jak styl glamour, ale w bardzo delikatnej wersji. Zamiast blendowania cieni do powiek i łączenia wielu kolorów stawiamy na minimalizm i prostotę. Wszystko opiera się więc na jasnych odcieniach nude. Wykończenie ma być bardzo naturalne, a jednocześnie nie obędzie się bez lekkiego połysku. Dlatego tutaj najlepiej sprawdzą się kremowe cienie z subtelnymi drobinkami.

Rozświetlacz to nie wszystko. Oto nowa technika Buttery Skin, którą musisz znać!

Taki makijaż oczu nie dość, że jest banalnie prosty do wykonania i nie zajmuje wiele czasu, to w dodatku jest bardzo uniwersalny i elegancki. A to sprawia, że sprawdzi się praktycznie na każdą okazję. Delikatne drobinki dadzą efekt blasku i optycznie otworzą oko. To idealne dopasowanie do trendu butter skin, czyli idealnie gładkiej i świetlistej cery. Oto kilka inspiracji, dzięki którym z łatwością odtworzysz ten minimalistyczny, a zarazem bardzo efektowny makijaż oczu.

Sonda

,akijaż oczu glazed

Co sądzisz o makijażowym trendzie Glazed