Stworzenie makijażu pasującego do okularów to nie lada wyzwanie. Szkła mogą bowiem powiększyć lub pomniejszyć oczy, a wyraziste oprawki zupełnie odwrócić od nich uwagę. Na całe szczęście jedna z użytkowniczek Tik Toka znalazła sposób na to, by pięknie podkreślić spojrzenie makijażem, a przy tym nie zamieniać okularów na soczewki.

Jessica Alba dzieli się swoim sposobem na konturowanie twarzy

Makijaż do okularów – Tik Tok znalazł genialny sposób

Co chwilę pojawiają się nowe trendy w makijażu, które skupiają się na uwydatnieniu oczu i podkreśleniu głębi spojrzenia. Najnowsza propozycja jest skierowana do wszystkich osób, które noszą okulary. Znana pod pseudonimem @percievemepls użytkowniczka TikToka wpadła na świetny pomysł, w jaki sposób wykonać makijaż, który nie rozmaże się ani nie zniknie za oprawkami okularów. Dziewczyna uwielbia eksperymentować z nowymi trendami i chętnie sięga po cienie do powiek oraz eyeliner. A teraz odnalazła genialny sposób na makijaż do okularów.

Na krótkich filmikach udostępnionych na Tik Toku pokazuje, w jaki sposób odtworzyć ten niesamowity trend. Na początku za pomocą jasnego korektora tworzy kontur, który naśladuje kształt jej okularów. W ten sposób wyznacza obszar, na którym będzie tworzyć makijaż. Dzięki temu wie, że będzie on widoczny, gdy ponownie założy okulary. Następnie rozpoczyna się cała zabawa – dziewczyna zachęca do kreatywności! Pokazuje jak łączyć ze sobą cienie i podkreślać spojrzenie. Tiktokerka na jednym z tutoriali zestawia ze sobą błękitne cienie do powiek oraz wyrazisty czerwony tusz do rzęs. Z kolei w innym dzieli się swoim sposobem na stworzenie subtelnego makijażu, który świetnie współgra z kwadratowymi oprawkami okularów.

@percievemepls this is possibly my favourite one #fyp #makeuptutorial #glassesmakeup #glassesproblems #eyeshadowlook #percievemepls ♬ original sound - allxmllr
@percievemepls did this in ten minutes then sprinted out the house and nearly missed my dissertation meeting #fyp #makeup #rainbowmakeup #ElectrifyTheMini #percievemepls ♬ PASS THE DUTCHIE - Tik Toker
@percievemepls makeup is giving fairy vibes #fyp #blackgirlmakeup #fairycore #percievemepls ♬ Show Me How - Men I Trust