Na TikToku pojawił się nowy makijażowy trend. Już sama nazwa filmowe usta wskazuje, że inspiracją do jego stworzenia jest świat kina. Pracujący przy produkcjach filmowych charakteryzatorzy i makijażyści dbają o to, by aktorzy wizualnie dopasowali się do odgrywanych postaci. Niektóre ze sztuczek wykorzystywanych na planie można przenieść do codzienności. TikTok pokazuje, jak to zrobić.

Trend „płaczącego makijażu” dosłownie zalewa TikTok

Czym są filmowe usta?

Prawdopodobnie podczas filmowych seansów zwróciłaś uwagę na to, w jaki sposób kreowany jest wygląd bohaterek. Zazwyczaj postacie kobiece wyglądają bardzo naturalnie, a ich makijaż ogranicza się do niezbędnego minimum. Tak przynajmniej wygląda to na ekranie. Wystarczy spojrzeć na Keirę Knightley w Dumie i uprzedzeniu lub Penelope Cruz odgrywającą rolę Isabelli w filmie Kobieta na topie. Ich usta są miękkie, delikatnie rozmyte i zarumienione. W temat filmowych ust postanowiła zagłębić się jedna z użytkowniczek TikToka.

Kat James w jednym z krótkich filmików opublikowanych na platformie wyjaśnia, że problem z filmowymi ustami polega na tym, że bardzo trudno jest odtworzyć ich wygląd. Wszystko przez to, że makijażyści na planie filmowym wykorzystują bardzo wiele różnych mieszanek kolorów i formuł kosmetyków. A w rzeczywistości nikt tak naprawdę nie wie jakie pomadki, balsamy i błyszczyki zostały wykorzystane do wykreowanie tego zmysłowego, a jednocześnie bardzo naturalnie wyglądającego efektu.

Filmowe usta. Jak wykonać makijaż?

Jedną z najważniejszych kwestii jest więc odnalezienie odpowiedniej pomadki, która zapewni efekt delikatnie zarumienionych ust. Lekko kremowa formuła z kompleksem nawilżającym powinna wtapiać się w skórę ust, a jednocześnie zapewniać trwałość. A jeśli chodzi o odcień – tutaj najlepiej sprawdzą się warianty bez połysku. Lepszym rozwiązaniem będzie wybór szminki o delikatnie aksamitnym i gładkim wykończeniu w kolorze imitującym naturalny róż ust. Możesz sięgnąć po różane kolory z delikatnym brzoskwiniowym akcentem.

Jeśli już dobierzesz swój idealny odcień szminki, pozostaje jeszcze zapoznać się z odpowiednią techniką jej aplikacji. W przypadku efektu filmowych ust chodzi o delikatny efekt rozmazania i miękkie wykończenie. Dlatego też zamiast malować usta w tradycyjny sposób, skupiamy się na wyklepywaniu koloru w wargi za pomocą opuszków palców.

Najpierw należy nałożyć niewielką ilość produktu na usta. Niezależnie od tego, czy nakładasz cienką warstwę na całą wargę, czy aplikujesz szminkę punktowo na środek obu warg – pamiętaj, by nie przesadzać z ilością. Następnie za pomocą opuszków palców delikatnie wklep produkt w usta. Ciepło palców delikatnie rozpuści pomadkę i pozwoli uzyskać naturalne wykończeni. Usta są miękkie i wyglądają jak „po pocałunku”.

@lorenasadofficial Obsessed with the movie lips trend- Used the @armanibeauty lip power lipstick in the shade 110 #armanilippower #armanibeauties #movielips #ad ♬ original sound - Loren Asad
@shinebeautymalibu For that effortless, just kissed lip. Movie Lips @saiebeauty #movielips #keiraknightley #penelopecruz #makeuplesson #lipstain #beautyhacks #greenscreen ♬ You - Petit Biscuit