Po wyskubaniu niemal wszystkich brwi na początku XXI wieku, Kim Kardashian nauczyła nas konturowania, a Rihanna pokazała, jak doceniać pełne usta w fioletowych odcieniach. Trendy makijażowe rozwijają się, by zatoczyć koło i wrócić do tego, co modne było dawniej. Obecnie usta nadal pozostają pełne, ale brwi i rzęsy  są nieco bardziej naturalne. Podobnie zresztą jak odcienie kosmetyków do makijażu.

Lucy Hale w miodowo-cytrynowych włosach! Niesamowity odcień, który zdominuje wiosenno-letnie trendy w koloryzacji

@abbyroberts

here’s how i did my makeup in 2016 vs 2021 ib @lenkalul

♬ Chun Swaee ITSBARBIEBETCH – Ava 🥀

I właśnie dzięki tej różnorodności trend 2016 vs 2021 stał się tak szalenie popularny na TikToku. Influencerki beauty publikują filmy, które ukazują jak bardzo, na przestrzeni lat zmienił się sposób, w jaki nosimy makijaż. Pięć lat wydaje się niczym, w porównaniu z ogromną historią rozwoju branży kosmetycznej, jednak różnica jest ogromna.

Bestsellery Zary, które świetnie pokazują dominujące trendy. Nie możesz tego przegapić!

@naomijon

the difference between the lashes though 💀 ib @lenkalul @klaudiasyd #makeup

♬ Chun Swaee ITSBARBIEBETCH – Ava 🥀

Do tej pory filmy zgromadziły łącznie imponującą liczbę 90 milionów wyświetleń. Wizażystki, które na jednej stronie twarzy wykonują makijaż z roku 2016, a z drugiej z roku 2021 są szalenie popularne.  Zresztą sprawdźcie sami, fajnie się na to patrzy.

@ling.kt

Which do you prefer?! #2016 or #2021? Vid IB @lenkalul @klaudiasyd ♥️ #2016vs2021 #makeupvideos #GoBoldColorista #makeuptipstiktok

♬ Triple S – YN Jay & Louie Ray

Pandemia doprowadziła do tego, że ​​większość z nas, zamiast zdobywać doświadczenie w wykonywaniu makijażu, zwróciła się w stronę pielęgnacji skóry. Firmy kosmetyczne odnotowują gigantyczne wzrosty sprzedaży produktów do pielęgnacji. W 2021 roku pozostaniemy raczej w trendzie skinminimalizmu, niż pompowania na twarz ciężkiego podkładu. Nie ukrywamy jednak, że patrząc na filmiki wciąż mamy słabość do makijażu z 2016 roku i najprawdopodobniej jeszcze do niego wrócimy.

@eilidhdickson_

it’s crazy how makeup trends change! which one do you prefer? #makeup #makeuptutorial #mua #fyp #makeuptransformation #2016vs2021 #lgbtq #wlw #gay

♬ Chun Swaee ITSBARBIEBETCH – Ava 🥀

Bestsellery Reserved: 7 najpiękniejszych rzeczy, które wyprzedają się w mig