Konturowanie ust przeraża wiele kobiet. Dobrze wykonane może optycznie powiększyć usta oraz przedłużyć trwałość makijażu. Konturówka to strażnik, który chroni również przed rozmazywaniem, dlatego warto mieć ją w swojej kosmetyczce.

Działa jak bariera, która powstrzymuje szminkę przed wędrowaniem po twarzy. Zastosowana jako baza przed nałożeniem szminki, zapewni jej trwałość, ponieważ woskowa konsystencja działa jak magnes, który utrwala kolor.

ZOBACZ TEŻ: 5 NAJMODNIEJSZYCH SZMINEK NA PINTREŚCIE! ZA CO POKOCHAŁY JE KOBIETY?

Wizażyści zalecają aplikowanie kredki przed i po nałożeniu szminki. Zacznij od zastosowania jej jako podstawy na całej linii ust. Następnie po pomalowaniu ust szminką, ponownie obrysuj je kredką i wypełnij brzegi. Aby uzyskać efekt pełniejszych ust, nakładaj nieco więcej kredki na górne i dolne kącki warg. W ten sposób nadasz im głębi i wyrazistości.

WYBIERZ ODPOWIEDNI ODCIEŃ

Podczas tworzenia mocnego makijażu, kredka powinna mieć ten sam odcień, co szminka. Jeśli nie możesz znaleźć tej idealnie dopasowanej, wizażyści zalecają wybór nieco jaśniejszych odcieni. To bezpieczna opcja, jeśli oczywiście nie chcesz, aby makijaż był zbyt oczywisty. Jedynym przypadkiem, kiedy kredka powinna być nieco ciemniejsza niż szminka, jest makijaż w kolorze nude.

ZOBACZ TEŻ: NAJMODNIEJSZY MAKIJAŻ UST NADCHODZĄCEGO LATA! WIZAŻYŚCI POKOCHALI WET LIPS!

Jeśli masz zbyt wiele kolorów kredek do wyboru i nigdy nie możesz zdecydować, którą wybrać, wypróbuj kredkę transparentną. Tworzy niewidoczną, nawilżającą barierę, która zapobiega rozmazywaniu.

Najważniejszą rzeczą podczas aplikowania kredki, jest delikatne rozchylenie ust. Nakładając ją na napięte wargi, stworzysz nienaturalny kształt, który nie będzie wyglądał dobrze. Upewnij się, że kredka jest naostrzona i zacznij od namalowania krzyżyka na wysokości łuku Kupidyna. Następnie kieruj się w stronę zewnętrznego rogu górnej wargi i schodź w stronę kącika. Podobnie postępuj z wargą dolną. Aplikację kredki zacznij od środka i małymi, delikatnymi pociągnięciami zmierzaj do połączenia wargi dolnej z górną.