Wiosna w końcu nadeszła! Wiesz, co to oznacza? Z kosmetyczek znów będziemy wyciągać przepiękne róże, dzięki którym nadamy naszej cerze zdrowego koloru oraz odrobiny blasku, który ożywi twarz. Właśnie tego potrzebujemy po surowej i wymagającej dla naszej skóry zimie. Jednakże typów różu oraz ich odcieni jest mnóstwo. Jak nie dać się zwariować i jak wybrać odpowiedni róż?

Peeling azjatycki – zabieg idealny na wiosnę! Odświeży i rozświetli skórę

Jak wybrać odpowiedni róż?

Przede wszystkim zacznij od określenia typu Twojej cery. Ma ona ciepły, chłodny lub neutralny odcień? To jest klucz o sukcesu przy wyborze odpowiedniego kosmetyku. Tylko dobrze dobrany typ koloru będzie w stanie dać oczekiwane efekty i podkreśli naszą urodę, nadając jej zdrowy odcień. Inna sztuczka, która stosowana jest przez wizażystów, to dobór różu pod… kolor warg. Róż będzie odpowiedni wtedy, kiedy będzie pasować do koloru Twoich ust. Jeśli z nim koresponduje i wygląda naturalnie, to znaczy, że jest odpowiedni, natomiast jeśli będzie wyglądać nienaturalnie, powinnaś spróbować wybrać inny odcień.

Róż pod kolor cery

Odpowiedź na pytanie jak wybrać odpowiedni róż nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Dziewczyny o jasnych, chłodnych karnacjach powinny wybierać świeży, mroźny róż lub lekko beżowy, zgaszony odcień. Posiadaczki średniego i ciepłego odcienia skóry powinny postawić na mieszankę brzoskwini i mocnego różu. Oliwkowa cera ma żółte odcienie, dlatego najlepiej sprawdzą się kolory brzoskwiniowe oraz złociste tony. Ciemne karnacje wyglądają fantastycznie w mocnych, czerwonych i koralowych odcieniach.

Kąpiel rozjaśniająca włosy. Zabieg, który przeprowadzisz w domu. Włosy będą jaśniejsze nawet o dwa tony!

Jak wybrać odpowiedni róż pod względem konsystencji?

Jednakże dobór koloru to nie wszystko. Równie ważna jest konsystencja produktu. I tutaj powinnyśmy wziąć pod uwagę typ naszej cery. Jeśli masz skórę przetłuszczającą się, skłonną do wyświecania, unikaj kremowych produktów. Zamiast tego wybieraj te pudrowe. Dla posiadaczek cery normalnej i mieszanej świetnym rozwiązaniem są kremowe produkty. Ich efekt możesz utrwalić produktem w pudrze. W przypadku cery suchej wskazane są jedynie suche produkty.