Draping to metoda konturowania twarzy. Aby je wykonać, potrzebujesz różu. Dzięki temu sposobowi podkreślisz kości policzkowe i jednocześnie wysmuklisz twarz. Użycie różu sprawi, że Twoja cera będzie wyglądać na promienną i rozświetloną.

Konturowanie nosa może być proste. Ten tik jest hitem z TikToka. To propozycja od Nikkie Tutorials!

Draping

Draping nie jest nową metodą, ponieważ pojawiła się już w latach 80. ubiegłego wieku. Jednakże przez dłuższy czas pozostała zapomniana i wyparta przez kosmetyki w brązowych odcieniach. Trend ten został opisany przez twórczynię, Way Bandy. Opis wykonania takiego makijażu znajdziemy w jej książce „Designing your face”. Teraz powrócił w zmodernizowanej wersji. Kluczem dobrze wykonanego drapingu jest odpowiedni odcień różu. Konturowanie twarzy przy użyciu różu polega na nałożeniu go na policzki, łuki brwiowe oraz linię szczęki. Draping daje bardzo naturalny efekt, łagodniejszy od mocnego konturu brązowym lub rozświetlającym kosmetykiem. Efekt jest delikatny i bardzo dziewczęcy.

Jakie kosmetyki do drapingu?

Możesz użyć dowolnego rodzaju różu do policzków. W kamieniu, sypkie lub kremowe – nadadzą się wszystkie. Wystarczy, że uda się je dobrze rozetrzeć. Jedyny wymóg to posiadanie dwóch produktów z tej samej bazy kolorystycznej – jasny i ciemniejszy odcień. Posiadaczki jasnej cery powinny wybrać jasne róże, liliowe odcienie, a ciemniejszej – czerwień lub odcień ceglany. Każda cera będzie dobrze wyglądała z odcieniem brzoskwiniowym.

Nowy trend makijażowy: konturowanie przy pomocy samoopalacza

Jak konturować twarz różem?

Główną zasadą jest nakładanie ciemniejszego kosmetyku poniżej kości policzkowych, a jaśniejszego na kości policzkowe. W ten sposób tworzysz efekt światła i cienia, który optycznie wysmukla twarz. Przygotuj cerę do makijażu, następnie nałóż korektor, podkład i przystąp do konturowania różem. Dokładnie zblenduj granice, aby tworzyły gradient. Jasny odcień różu nałóż dodatkowo na łuk brwiowy, podbródek, szyję i linię włosów oraz szczęki.