Podczas Nowojorskiego Fashion Weeku prezentowane są trendy, które nie zawsze da się przenieść do codziennego życia. Należy traktować je z dystansem i interpretować w najbardziej przyjazny dla siebie sposób. Tegoroczne pokazy zaskakują przede wszystkim w kontekście szeroko pojętej dziedziny beauty. Znalazłyśmy tam coś, co na pewno się wam spodoba! Zobaczcie, na czym polega draping, czyli sekretna technika światowej sławy wizażystów.

Pat McGrath opublikowała na Instagramie mini przewodnik po metodzie, którą wykorzystywała podczas malowania modelek na NYFW. Na pewno można nazwać ją odważną i piękną. Makijaż wykonany w ten sposób przypomina ten, który miała na sobie Rihanna podczas Met Gali w 2017 roku.

ZOBACZ TEŻ: BANALNY TRIK, PO KTÓRYM SKÓRA PROMIENIEJE FAJNYM, ZDROWYM BLASKIEM!

Sam termin został wymyślony przez wizażystów Marc Jacobs Beauty. Draping to nic innego jak konturowanie różem. Po różu na kościach policzkowych zaczęły pojawiać się piękne śliwkowe i brzoskwiniowe odcienie. Artyści makijażu przenoszą draping na zupełnie nowy poziom i wykorzystują również kolor zielony, pomarańczowy i żółty.

Strategiczne miejsce, w którym umieszcza się kolor to zazwyczaj kości policzkowe i skronie. Makijaż oplata oczy i często przechodzi na powieki. Niektórzy z odwagą superbohaterów decydują się również na muśnięcie czoła.

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻYSTA MEGHAN MARKLE WYJAWIŁ, JAK UWYDATNIA JEJ PIĘKNE PIEGI!

I choć trend ten pochodzi z wybiegów, z pewnością jeszcze niejednokrotnie zobaczycie go na ulicach. Wykorzystujecie draping?