Spływający makijaż to główna zmora w upalne i wilgotne dni, kiedy zmagamy się z wszechobecnym gorącem. Zachowanie odpowiedniego wyglądu to podstawa, ale również nie lada wyzwanie. Oto prosty i domowy przepis na spray do utrwalania makijażu.

Spray do utrwalania makijażu nie może zawierać składników, które mogłyby zaszkodzić twojej skórze. Większość tego typu produktów dostępnych na rynku zawiera szkodliwe środki chemiczne w postaci parabenów i ftalanów czy choćby alkohol.

Maseczka do twarzy z sałaty! Wakacyjny kosmetyk, który odświeża i oczyszcza cerę

Oszczędzając zdrowie i pieniądze warto postawić na naturalny i domowy spray. Wcale nie potrzebujesz wielu składników, by wykonać podobny produkt, który sprawdzi się w upalne dni. Jak to działa?

Przepis na naturalny spray utrwalający makijaż

Woda różana

Od wielu lat stosowana w kosmetyce. Ma wiele właściwości, które dobrze działają na twarz, głównie antyseptyczne i przeciwzapalne. Charakteryzuje ją ładny zapach, przy czym odświeża i nawilża skórę.

Aloes

Bogaty w wiele właściwości leczniczych. Działa przeciwwirusowo, pomaga w gojeniu ran i chroni twoją skórę. Jako jeden ze składników pomoże utrwalić makijaż.

Gliceryna

Jeden z powszechnie stosowanych składników w kosmetyce. Natłuszcza i nawilża skórę, a dzięki wysokiej higroskopijności dobrze wchłania wodę. Trzeba uważać, żeby nie użyć jej za dużo – może wywołać odwrotny efekt i nasza skóra będzie się świecić.

Olejek kadzidłowy

Możesz użyć dowolnego olejku eterycznego. Kadzidłowy bardzo dobrze działa na skórę ze względu na właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, ściągające i przeciwzmarszczkowe. Od lat stosowany w leczeniu ran z zakażeniem.

Czego potrzebujesz?

Butelka z atomizerem (100 ml)

Mały lejek

2 łyżki wody różanej

1 łyżka przefiltrowanej wody

1 łyżeczka żelu aloesowego

½ łyżeczki gliceryny roślinnej (kosmetycznej)

2 krople olejku kadzidłowego

Użyj lejka, aby wszystkie składniki umieścić w butelce. Następnie zakręć i dobrze wstrząśnij, żeby wymieszać całą zawartość. Delikatnie spryskaj twarz (2-3 razy) i pozostaw aż do całkowitego wyschnięcia. Nie dotykaj rękami i nie wcieraj w twarz.

Domowy spray do utrwalania makijażu ze względu na wodę wystarczy na 3-4 dni, gdy przechowujemy go w lodówce. Jeżeli chcesz przedłużyć jego żywotność, wodę różaną zastąp większą ilością wody przefiltrowanej. Wtedy możesz używać przez okres 3-4 tygodni.