Dollcore to najnowsza estetyka przejmująca media społecznościowe, a w szczególności TikTok. To nawiązanie do baśniowej aury wypełnionej pudrowym różem i słodyczą. Odnosi się do idyllicznej wizji kobiecości zamkniętej w idealnych lalkach o niewinnych twarzach ubranych w perły i koronki. Pastelowe odcienie, kokardy i wstążki to część Dollecore odnosząca się do mody. A jak przenieść trend lalki do makijażu?

Czy jest estetyka dollcore?

Estetyka dollcore inspirowana lalkami narodziła się z innego dominującego nurtu – balletcore, który z kolei czerpał ze świata baletnic i ich eterycznym wyglądem oraz atrybutami wykonanymi z tiulu i satyny.

Dollcore w makijażu

Jeśli zastanawiasz się, jak włączyć dollcore do swojej codziennej rutyny makijażu, mamy dla Ciebie kilka sugestii. Oczywiście ta estetyka pozostawia wiele miejsca na osobistą interpretację. Jeśli więc masz już swoją ulubioną lalkę, możesz skopiować jej wygląd.

Makijaż Hailey Bieber. Sprawdzam, czy technika modelki naprawdę działa

Najważniejszym elementem są oczy. Dollcore podkreśla piękno spojrzenia poprzez wydłużone do maksymalnej długości rzęsy. Mają być długie, ale także podkręcone – zupełnie tak, jak u lalki. W kącikach oczu i na dolnej powiece koniecznością jest rozświetlacz o perłowym wykończeniu. Aby otworzyć i optycznie powiększyć oczy na wodną linię zaaplikuj miękką, białą kredkę.

Chociaż nowa estetyka rodząca się na TikToku dopuszcza czarne i brązowe cienie do powiek, klasyczną interpretacją tego trendu jest użycie pastelowych kolorów. W końcu większość lalek ma powieki w kolorze fioletowym, różowym lub niebieskim. Aby dodać więcej dramaturgii możesz uzupełnić makijaż aplikując na górną powiekę niewielkie perły lub błyszczące kryształki. Na koniec róż do policzków – to absolutnie obowiązkowy punkt. Najlepiej sprawdzą się płynne formuły, które należy zaaplikować na policzki, skronie i grzbiet nosa.