Makijaż potrafi subtelnie podkreślić naturalne piękno i nasze największe atuty. Oczywiście pod warunkiem, że jest umiejętnie wykonany. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki i brak umiaru w połączniu ze złą techniką może sprawić, że efekt będzie odwrotny do zamierzonego, a wręcz karykaturalny. 

Nowa metoda konturowania. Makijaż, który optycznie unosi całą twarz

Takie ryzyko niesie ze sobą zwłaszcza konturowanie twarzy. Ta czynność musi być wykonana z wielką precyzją i wyczuciem. Jeśli go zabraknie zamiast optycznie wyszczuplonej twarzy i podkreślonych rysów można skończyć z efektem maski. Dlatego zanim zabierzemy się do dzieła warto poznać przydatne triki, które ułatwią ten element makijażu. 

Jeden z nich brzmi dość dziwacznie, ale okazuje się wyjątkowo skuteczny i zapewnia fenomenalny efekt jeśli chodzi o konturowanie, zwłaszcza nosa. Warunek jest jeden – w twojej kosmetyczce powinien znaleźć się… widelec. 

Konturowanie nosa widelcem. Prosty trik makijażowy z TikToka 

Konturowanie nosa przy pomocy zwykłego widelca to trik, którym podzieliła się TikTokerka @elliemakeupartistDziewczyna przykłada do nosa widelec ząbkami do góry. Następnie przy pomocy pędzelka rysuje cienką linię bronzerem po zewnętrznych stronach nosa. Potem używa jaśniejszego kosmetyku, którym pokrywa jego środek. Wszystkie produkty nakłada idealnie równo, wzdłuż ząbków widelca. Ostatnim krokiem jest zblendowanie kosmetyków przy pomocy dużego pędzla.

@elliemakeupartist

🍴NOSE CONTOUR👃🏼…I’m not mad at it tho lol Reply to @obese.indian #makeupartist #itsaremix #makeuptutorial #makeup #nosecontour

♬ Say So – Doja Cat / Nicki Minaj

Efekt? Precyzyjnie wykonturowany i optycznie zmniejszony nos. Rezultat prezentuje się bardzo naturalnie, a w dodatku wykonanie całej tej sztuczki zajmuje zaledwie parę chwil. 

Wypróbujecie ten trik z widelcem na konturowanie nosa? 

Nic nie mówi „wiosna” tak, jak mauve nails. Ten manicure jest wprost urzekający