Błyszczyki w ostatnich latach zdecydowanie wygrywają ze szminkami – szczególnie, jeśli chodzi o używanie tych kosmetyków w życiu codziennym. Duża część kobiet posiada w swojej kolekcji szminkę, której używa na większe okazje, a na co dzień pozostaje przy błyszczyku.

Te przyzwyczajenia chcą złamać spece zajmujący się kosmetycznym imperium domu mody Chanel. Marka przedstawiła szminkę, która łączy w sobie dwie najbardziej pożądane przez kobiety cechy – jest nawilżająca i przy tym długotrwała. Kto próbował szminek i błyszczyków o przedłużonej trwałości wie, że zazwyczaj mocno wysuszają one usta i po jakimś czasie tworzą na nich nieestetyczną skorupkę. Tutaj ten efekt ma zostać zniwelowany, a sama pomadka ma być niezwykle przyjemna w noszeniu.

Rouge Coco będzie linią składającą się z 30 odcieni podzielonych na cztery rodziny kolorów: neutrale, róże, fiolety i czerwienie. Jedna sztuka kosztować ma 30$.

Szminki pojawią się w sprzedaży w marcu i przewiduje się, że mają wielką szansę stać się nie tylko bestsellerem, ale także jednym z kultowych produktów.

Twarzą Rouge Coco jest Vanessa Paradis.