Makijaż wspomagany błyszczącymi drobinkami zarezerwowany jest na specjalne okazje. Brokat na powiekach, policzkach czy ustach to nieodzowny element sylwestrowych stylizacji. Ale czy wyjątkowość jest wpisana tylko w wielkie wydarzenia? Odrobina blasku może świetnie sprawdzić się także na co dzień. Wystarczy znać odpowiednie proporcje i uzupełnić swój dzienny makijaż o błyszczący cień, kredkę lub błyszczyk. Jeśli mowa o ostatnim z wymienionych elementów – koniecznie wypróbuj trend o nazwie diamentowe usta.

Całonocna maseczka do ust. Domowy sposób na miękkie, soczyste i gładkie usta

Diamentowe usta: trend prosto z TikToka

Diamentowe usta to idealnie skondensowany blask, który wyróżni i odświeży Twój makijaż, a jednocześnie jest na tyle bezpieczny, że możesz nosić go na co dzień. Trend ten został zapoczątkowany na TikToku przez Evę Larosę. To zupełnie nowy i dosyć niekonwencjonalny sposób na wyeksponowanie ust. Do jego odtworzenia będziesz potrzebować kilku produktów, które zazwyczaj aplikujesz na powieki – chodzi o metaliczną kredkę do oczu i rozświetlający cień. Dopiero na koniec pokrywasz usta błyszczykiem, który zabezpiecza całość i wzmacnia efekt blasku.

@evalarosaxo New obsession #makeup #makeuptutorial #makeuphacks #beauty #girls #lips ♬ original sound - bestspedup

To nie pierwszy raz, gdy akcent przenosi się z oczu na usta. Ostatnie gorące tredy w makijażu potwierdzają tę zmianę. Wystarczy wspomnieć chociażby o ustach cherubinka, dzięki którym w łatwy sposób można uzystać gładkie i miękkie wykończenie. To kolejny prosty sposób na to, by subtelnie podkreślić urodę i wpisać się w estetykę clean girl opartą na prostocie i minimalizmie.

Sonda

Baby doll lips

Wykonywałaś zabieg powiększania ust?