Od kilku lat na radarach wszystkich kobiet mających obsesję na punkcie makijażu znajduje się konturowanie. Podkreślanie kości policzkowych i rysów twarzy stało się popularne dzięki Kim Kardashian, a każda z nas chciałaby posiąść umiejętność kreowania złudzenia wąskiej, charakterystycznie wyrzeźbionej twarzy. Draping pomoże Ci w realizacji tego marzenia.

Konturowanie wymaga umiejętności i cierpliwości. Jeśli nie macie czasu ani energii, aby poświęcać się konturowaniu, pokochacie draping. Metoda ta wymaga zaledwie jednego produktu i kilku minut poświęconego czasu. Jak konturować bez skomplikowanych technik?

ZOBACZ TEŻ: ZAPOMNIJ O NARZĘDZIACH DO MAKIJAŻU! DZIĘKI TEJ TECHNICE STWORZYSZ LOOK IDEALNY!

Metoda powstała w latach 70. Gwiazdy nie poświęcały godzin na nakładanie grubych warstw makijażu, a i tak każda z nich osiągała eteryczny blask i idealnie podkreślone kości policzkowe. Ich ukochany produkt? Róż do policzków. Sztuczka polega na wykorzystaniu go do zwrócenia uwagi na określone obszary twarzy takie jak kości policzkowe, linia żuchwy i mostek nosa.

Technika nie wymaga pełnego zestawu do konturowania ani oddzielnych opakowań podkładu, bronzera i rozświetlacza. Wystarczy róż , który daje więcej miejsca na popełnianie błędów, gdyż są one o wiele łatwiejsze do skorygowania.

ZOBACZ TEŻ: UWAGA! MEGHAN MARKLE PODJĘŁA ODWAŻNĄ DECYZJĘ! BĘDZIE TEGO ŻAŁOWAŁA?

Aby wydłużyć twarz, nałóż ciemniejszy róż tuż pod najbardziej wysuniętym obszarem policzków. Tradycja nakazuje aplikowanie różu bezpośrednio na nim, jednak jeśli chcesz stworzyć efekt owalnej twarzy, nie sugeruj się nią. Nie zaniedbuj samych policzków. Nanieś na nie jaśniejszy odcień różu.

Działa?