Poranny pośpiech nie sprzyja zapamiętaniu wszystkich urodowych zasad. Nakładanie kremu z filtrem, tuszowanie rzęs, nie wspominając już o konkretnej metodzie aplikowania podkładu. Czy stosować do tego beautyblender, a może pędzel? Wybrać bardziej płynne formuły, czy może lepiej spróbować sypkiego pudru?

Odpowiedzi na te pytania mogą wydawać się trudne do rozstrzygnięcia, ale w rzeczywistości wszystko zależy od Twojego typu skóry.

ZOBACZ TEŻ: TEN KOSMETYK USUNIE KAŻDĄ PLAMĘ PO PODKŁADZIE. DZIAŁA LEPIEJ NIŻ ODPLAMIACZ

Makijażysta Suzy Gerstein radzi by trzymać się tej zasady podczas aplikacji podkładu, ponieważ w ten sposób lepiej utrzyma się na skórze i nie spowoduje powstawania plam i suchych skórek.

Jeśli więc Twoja skóra jest przesuszona powinnaś stosować płynne, oleiste lub kremowe formuły podkładów, a przed ich nałożeniem pamiętać o kremie nawilżającym. Jeśli chodzi o sam sposób aplikacji makijażystka zaleca starą, sprawdzoną metodę nakładania podkładu opuszkami palców To sposób, dzięki któremu równomiernie go rozprowadzisz i wygładzisz wszystkie nierówności – tłumaczy Gerstein. A jeśli chcesz lekko rozjaśnić twarz i dodać jej świetlistości, na koniec możesz skorzystać z gąbeczki i delikatnie zebrać nią nadmiar kosmetyku.

Tymczasem posiadaczki cery tłustej powinny zaopatrzyć się w szeroki pędzel do nakładania podkładu, co do samej formuły – najlepiej sprawdzą się bardziej matowe podkłady, które pomogą z problemem świecącej się skóry.

ZOBACZ TEŻ: JAK ŁĄCZYĆ DROŻSZE KOSMETYKI Z TAŃSZYMI ALTERNATYWAMI? OTO ODPOWIEDŹ

Dla wszystkich, którzy mają mieszany typ cery makijażystka zaleca stosowanie matowego podkładu z lekko satynowym wykończeniem. Najlepiej jest aplikować go przy pomocy wilgotnej gąbeczki do makijażu.

Sam sposób stosowania podkładu jest bardzo ważny, ale kolejnym czynnikiem, o którym nie możemy zapominać są etykiety. Zazwyczaj żadna z nas nie zwraca na nie uwagi, ale zalecenia od producenta mogą pomóc w lepszym działaniu podkładu. Szczególnie jedno z nich jest tu bardzo ważne – chodzi o wstrząśnięcie buteleczki z podkładem przed jego użyciem.

Wiele użytkowników dzieli się w Internecie efektami działania podkładu, po zastosowaniu się do tego zalecenia. Osoby, które do tej pory twierdziły, że ich podkład w kontakcie ze skórą szybko staje się pomarańczowy, zauważyły wyraźną różnicę. Kiedy nie poruszamy buteleczką z podkładem pigmenty osiadają w jednej pozycji, co bezpośrednio ma wpływ na ogólny odcień podkładu.

Po wymieszaniu pigmenty łączą się tworząc dobre proporcje kolorów, dzięki czemu skóra nie staje się pomarańczowa.

ZOBACZ TEŻ: TARTE COSMETICS WYPUSZCZA NOWĄ WERSJĘ PODKŁADU. KLIENTKI KRYTYKUJĄ DECYZJĘ MARKI

Co Wy na to?