Dobrze dobrany podkład to podstawa udanego makijażu. Ujednolica cerę, kamufluje niedoskonałości i stanowi świetne tło dla pozostałych kosmetyków. Niestety dość często przy jego nakładaniu popełniamy błędy. Przez to fluid wygląda sztucznie, odcina się od naszej karnacji i tworzy efekt „maski”. Co w takim razie zrobić, żeby wyglądał jak druga skóra? Wystarczy stosować się do kilku zasad.

Stwórz odpowiednie warunki

Odpowiednio nawilżona i gładka cera to podstawa, żeby makijaż mógł wyglądać dobrze i naturalnie. Dlatego, zanim nałożysz podkład, dokładnie umyj twarz, zrób peeling i użyj kremu nawilżającego. Dopiero wtedy zacznij aplikować kosmetyk.

ZOBACZ TEŻ: MIAŁYŚCIE WĄTPLIWOŚCI, ŻE TEN PODKŁAD DZIAŁA CUDA? OBEJRZYJCIE TEN FILM DO KOŃCA

Użyj bazy

Wydaje ci się to zbędne? Wierz nam, że efekt będzie spektakularny! Dzięki odrobinie utrwalającej bazy podkład będzie trzymał się na twarzy cały dzień w nienaruszonym stanie.

Nakładaj od środka do zewnątrz

Najwięcej podkładu powinno znaleźć się na nosie, brodzie i czole, czyli problematycznej strefie „T”. Aplikując podkład zaczynaj od tych części twarzy i rozprowadzaj kosmetyk w kierunku „do zewnątrz”. Tak, by uzyskać efekt przejścia.

Nie smaruj – wklepuj!

Nieważne jakiego narzędzi używasz to rozprowadzenia podkładu. Zawsze aplikuj fluid ruchem wklepującym, a nie smarującym. Dzięki temu kosmetyk będzie wyglądał naturalniej i będzie trwalszy.

ZOBACZ TEŻ: TEN DZIWNY PODKŁAD W PIANCE TO SEKRET PERFEKCYJNEJ CERY! (VIDEO)

Rozświetlaj!

Żeby uzyskać delikatny i naturalny efekt, dodaj rozświetlasz. Nakładaj go pędzlem wszędzie tam, gdzie padają promienie słoneczne. Czyli na szczyt kości policzkowych, czubek nosa, łuki brwiowe, łuk kupidyna, czoło i brodę.