2020 rok był dla nas trudny. Zwłaszcza dla dziewczyn, które wraz z upływem czasu traciły motywację do nakładania makijażu. Nie sprzyjały temu warunki – noszenie maseczek w połączeniu z kryjącymi kosmetykami powodowało powstawanie niedoskonałości. Jednakże ma się to zmienić w 2021 roku. Oto trendy w makijażu 2021! Z łatwością odtworzysz je w domu.

5 nowych nawyków pielęgnacyjnych, które powinnaś wprowadzić na początku 2021 roku

Nowy rok, nowe przyzwyczajenia

Poprzedni rok wykształcił w nas pewne przyzwyczajenia, co zaowocowało całkowicie nowymi trendami, które różnią się znacznie od 2019 roku. 2020 rok był szokiem dla nas wszystkich, teraz przyszła pora na powolny powrót do rzeczywistości. Jednak rzeczywistość ta jest zupełnie inna. Różni je nasze podejście do mody oraz wyglądu. Trendy w makijażu 2021 – to one przejmą ten rok! Przeważa w nich minimalizm, chociaż nie zabraknie odrobiny szaleństwa. Łączy je jedno – łatwo je odtworzyć w domowym zaciszu!

Trendy w makijażu 2021. Absolutny minimalizm

W 2021 roku mniej znaczy więcej. Makijaż już nie będzie wieloetapowym nakładaniem kolejnych kosmetyków. „Błyszcząca skóra” oraz „naturalny wygląd” stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Zamiast mocnych i ciężkich kosmetyków dających efekt całkowitego krycia zdecyduj się na te lżejsze z dodatkiem składników pielęgnacyjnych.

Trendy w makijażu 2021. Postaw na brwi

Brwi staną się numerem jeden w makijażu. Mocno zarysowane, bujne i gęste – właśnie takie powinny być najmodniejsze brwi w 2021. Całkowitym przeciwieństwem jest rozwijający się równolegle trend no brows, czyli rozjaśnienia włosów tak, aby były ledwo widoczne. Oba trendy są niesamowite, dzięki czemu makijaże będą wyglądały fenomenalnie.

W 2021 roku żegnamy sombre. W grę wchodzi zupełnie inny trend!

Trendy w makijażu 2021. Szklany efekt

Błyszczące oczy, usta oraz skóra wciąż pozostają najmodniejszym trendem na 2021 rok. Wystarczy nałożyć lekki podkład nawilżający. Nie stosuj pudru! Zamiast tego sięgnij po rozświetlacz, który nałóż na kości policzkowe, nos oraz łuk brwiowy. Na usta nałóż błyszczyk, a na powiekę – mocno rozświetlający cień do powiek.

Generacja Z

Dzięki wzrostowi popularności TikToka upowszechniły się gusta Generacji Z. Piękne, mocne kolory, grube kreski na powiekach oraz ciemne usta to jedne z mocniejszych trendów. Młode osoby uczą dorosłych, jak nie bać się być sobą i jak wyrażać siebie poprzez makijaż! Dlatego nie obawiaj się eksperymentować!