Przedłużanie i zagęszczanie rzęs stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Podkreślone spojrzenie bez konieczności malowania oczu to wygodny i jednocześnie nieinwazyjny zabieg, który pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas wykonywania porannego makijażu. Przedłużone rzęsy zazwyczaj utrzymują się około 3 tygodni, po tym czasie są już rzadkie i wymagają uzupełnienia. Nie należy zapominać, że trzeba o nie szczególnie dbać, inaczej mogą wypaść już po kilku dniach. Elizabeth Chandler, ekspertka od przedłużania rzęs w rozmowie z portalem Daily Mail, zdradza, co zrobić, aby rzęsy utrzymywały się jeszcze dłużej.

Jak przedłużyć trwałość rzęs?

Ekspertka zdradza, że staranna dbałość o przedłużane rzęsy może wydłużyć ich żywotność. Przede wszystkim należy unikać niektórych kosmetyków, zwłaszcza wszelkich olejków do mycia oczu. Również pomieszczenia, takie jak sauna czy łaźnia parowa niekorzystnie wpływają na rzęsy, powodując rozpuszczanie się kleju.

Perfekcyjnie wytuszowane rzęsy? Poznaj trik Jessicy Alby

 

24 godziny po zabiegu…

Są kluczowe. Właśnie wtedy klej najbardziej „pracuje” i spaja sztuczne rzęsy z naturalnymi. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy utrzymać rzęsy w suchości, co oznacza, że nie możemy brać prysznica, myć oczu wodą, a nawet płynem micelarnym.

Anna Lewandowska rezygnuje z makijażu. Zniknęły doczepiane rzęsy

Poza tym…

Jeżeli chcesz, aby Twoje rzęsy wyglądały pięknie przez kilka tygodniu nie zapominaj o ich codziennym rozczesywaniu. Rzęsy, tak jak włosy na głowie mają tendencję do splątywania, dlatego szczotkuj je każdego dnia.

Jeżeli na co dzień malujesz powieki musisz pamiętać, aby na koniec dnia dokładnie zmyć wszelkie pozostałości beztłuszczowym produktem do demakijażu. Żelowe eyelinery są dość kleiste i mogą zbierać się między rzęsami, dlatego zdecydowanie ich unikaj i zamień na tradycyjne kredki do oczu.

Stwórz swój własny przepis na długie i mocne rzęsy. To prostsze niż myślisz!