W końcu nadeszło długo oczekiwane lato. Pracujemy, podróżujemy i cieszymy się piękną pogodą, która wbrew pozorom nie ułatwia pielęgnowania skóry lub wykonywania makijażu. Co włożyć do kosmetyczki, aby zachować świeżość i piękny wygląd? Przed Wami kilka redakcyjnych hitów, prawdziwa esencja letniego looku.

KREM PRZECIWSŁONECZNY

Latem nie ma nic ważniejszego niż prawidłowa ochrona skóry przed słońcem. Niezależnie od tego, czy wylegujemy się na plaży, czy korzystamy z uroków miasta, w każdej kosmetyczce powinny znaleźć się produkty z filtrem przeciwsłonecznym.

Zdecydowanie ułatwisz sobie funkcjonowanie, jeśli zdecydujesz się na takie, które łączą ze sobą kilka kosmetyków. Kremy CC z filtrem SPF wyrównują i korygują koloryt skóry. Dzięki wielofunkcyjnym produktom zaoszczędzisz miejsce w kosmetyczce.

Co warto mieć w wakacyjnej kosmetyczce? Nasze redakcyjne must have na lato!

RÓŻ W SZTYFCIE

Kosmetyczka musi się domykać. Nie ma sensu jej przepełniać, dlato tak bardzo cenimy sobie kosmetyki, które zamykają kilka produktów w jednym małym opakowaniu. Wyobrażacie sobie wykonanie pełnego makijażu z wykorzystaniem wyłącznie jednego produktu? To możliwe i wiele z Was się już o tym przekonało.

Narzędziem, które zadba o kilka stref naszej twarzy, jest róż w sztyfcie. Dzięki takiemu podejściu nadasz swojej twarzy promienny wygląd. Wystarczy aplikować niewielką ilość różu w strategicznych miejscach (policzki, powieki, usta, nos, broda) i delikatnie rozetrzeć produkt.

Co warto mieć w wakacyjnej kosmetyczce? Nasze redakcyjne must have na lato!

ŻEL NA URAZY I STŁUCZENIA

To naturalne, że latem odsłaniamy więcej ciała i jesteśmy bardziej aktywne. Sporty ekstremalne, festiwale, jazda na rolkach lub wrodzona niezdarność to prosty sposób na dorobienie się stłuczenia, urazu lub nieestetycznego siniaka. Ilekroć się pojawi, zawsze zastanawiamy się jak go ukryć. Rozwiązania są dwa albo sięgamy po kosmetyki do makijażu, licząc na to, że prawda nie wyjdzie na jaw, albo stosujemy roślinę, która jest panaceum na wszelkiego rodzaju mechaniczne uszkodzenia ciała.

Arnika górska należy do grupy rzadko spotykanych w świecie roślinnym gatunków o bardzo złożonym składzie chemicznym. Trafia między innymi do żeli, maści i okładów. Jednym z produktów zawierających wyciąg ze świeżej rośliny jest rewelacyjny żel marki Boiron. Zastosowanie leku odpowiednio wcześnie może zapobiec powstaniu objawów lub zdecydowanie je zmniejszyć, przyspieszyć absorbcje wybroczyn, siniaków i zmniejszyć uszkodzenia w obrębie tkanek miękkich.

Co warto mieć w wakacyjnej kosmetyczce? Nasze redakcyjne must have na lato!

ARNIGEL® żel. 100 g żelu zawiera: substancja czynna: Arnica montana TM 7,00 g. Leczenie miejscowe następstw niewielkich urazów (siniaki, stłuczenia). Polecany również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. BOIRON

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Co warto mieć w wakacyjnej kosmetyczce? Nasze redakcyjne must have na lato!

SUCHY SZAMPON

Suche szampony to cisi bohaterowie naszych kosmetyczek. O ile wyobrażamy sobie przejście przez lato bez makijażu, o tyle w wyobrażeniach tych nie ma miejsca na byle jaką fryzurę. To rozwiązanie dla kobiet, które postanowiły spędzić lato w mieście, jak i dla tych które szukają ukojenia poza nim.

Pamiętajmy jednak o odpowiednim doborze szamponu. Wybierajmy te przeznaczone do naszego rodzaju włosów. Tylko wtedy będziemy miały pewność, że nie tylko zyskamy kilka dodatkowych dni świeżości, ale i nadamy fryzurze rewelacyjną objętość.

Co warto mieć w wakacyjnej kosmetyczce? Nasze redakcyjne must have na lato!