Co robi korektor? Ukrywa, to jasne. Przebarwienia, wypryski, ciemne obwódki wokół oczu.

A może też wygładzać, korygować rysy twarzy, rozświetlać, rozjaśniać skórę i dodawać świeżości.

Bo oprócz standardowych funkcji korektor ma tak naprawdę bardzo wiele zastosowań. Zobacz, co może jeden niepozorny kosmetyk.

1. Pod oczy

To podstawowe użycie korektora.

Najlepiej nadaje się do tego lekki korektor w kremie lub płynie. Wklepujemy go w obszar pod okiem, aż po górne partie policzków.

2. Zamiast bazy do cieni

Wcale nie musisz kupować osobnego kosmetyku, by przedłużyć trwałość cieni do powiek. Odrobina nałożona jako baza świetnie sprawdzi się w tej roli.

3. Pod brwiami

Nakładając płynny korektor w tych miejscach zyskasz dużo bardziej naturalny wygląd, niż w przypadku perłowych, jasnych cieni.

4. W skrzydełkach nosa

Te miejsca są zazwyczaj naturalnie ciemne, czasem zaczerwienione. Rozetrzyj delikatnie niewielką ilość kosmetyku w skrzydełkach nosa – zobaczysz, jak cała twarz wyda się jaśniejsza.

5. W okolicach ust

Wklep niewielką ilość dookoła ust (zwłaszcza kąciki!) przed ich malowaniem. To sprawi, że ich rysunek będzie wyraźniejszy, a Twój wyraz twarzy wyda się bardziej pogodny.

6. W górnej partii podbródka

Załamanie pod dolną wargą też warto rozświetlić. Dzięki temu usta będą sprawiać wrażenie kusząco pełniejszych.

7. Zmniejsz/powiększ usta

Tu przyda się dość kryjący korektor. Wklep jego cienką, równomierną warstwę dookoła ust, a następnie użyj konturówki w kolorze Twoich warg. Jeśli chcesz powiększyć usta, kreskę prowadź tuż nad linią warg (pamiętaj, że kredka w tym wypadku NIE powinna być mocno utemperowana). Jeśli chcesz zmniejszyć usta, kolor konturówki poprowadź delikatnie wewnątrz. W obu wypadkach powinnaś rozetrzeć go do środka – to da naturalny efekt, bez przerysowaina. Całość możesz umalować delikatną, półprzejrzystą szminką bądź błyszczykiem.

8. Zamiast podkładu

Kiedy chcesz zrezygnować z podkładu, ale czujesz, że Twoja skóre potrzebuje poprawek, sięgnij właśnie po korektor w kremie i nanieś go w wyżej wymienionych miejscach. Całość muśnij pudrem transparentnym bądź delikatnie brązującym – to pomoże wyrównać koloryt całej twarzy.

&nbsp

Co może (nie)zwykły korektor?