Rzadko która z nas może pochwalić się idealnie gładką cerą, a z biegiem lat grupa mogąca także zmniejsza swoją liczebność. Jeszcze nikt nie znalazł sposobu na zatrzymanie czasu i młodości, ale są sposoby, dzięki którym optycznie możemy odjąć sobie nieco lat i równocześnie dodać świeżości. Jednym z nich jest odpowiednio wykonany makijaż.

Przy jego tworzeniu musimy przyjąć jedną podstawową zasadę – mniej znaczy więcej. Im jest on delikatniejszy i im mniejszą ilość kosmetyków nakładamy na twarz, tym lepiej.

Ważne jest też to, jakich kosmetyków do makijażu używamy. Zrezygnujmy z bronzera i zastąpmy go różem. Nada on świeżego wyglądu naszej cerze. Zwykły puder wymieńmy na HD. Nie podkreśli on dodatkowo zmarszczek.
Chcesz optycznie odjąć sobie lat? Zrób odpowiedni makijaż!

– Jeżeli chodzi o cienie do oczu, to odradzałabym w ogóle jakiekolwiek czernie czy ciemne szarości, bo to wszystko postarza. W ich miejsce lepiej użyć jasnego cienia, zrezygnować z eyelinera, wystarczy sam tusz do rzęs

– radzi wizażystka Agnieszka Grzelak w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Makijaż ust jest tu równie ważny. Postawny na delikatne odcienie pomadek i błyszczyków. Omijajmy pomarańczowe szminki szerokim łukiem – dodają lat.

Pamiętajmy też, że równie ważne, co sam makijaż, jest też dbanie o naszą cerę. Im jest ona lepiej nawilżona, tym ostateczny efekt lepszy. Pomogą nam w tym odpowiednio dobrane do naszych potrzeb kremy. Nie chodzi tu jedynie o typ skóry, ale też i nasz wiek. Nie stosujmy kremów z „zapasem”, tzn. gdy mamy 25 lat, dobierzmy kosmetyk dostosowany do cery w tym wieku.

Któraś z Was spróbuje eksperymentu z tego typu make-upem?

Chcesz optycznie odjąć sobie lat? Zrób odpowiedni makijaż!