Znalezienie odpowiedniego podkładu to dla wielu z nas dosyć problematyczna kwestia, ale na tym makijażowe rozterki się nie kończą. Pozostaje jeszcze wybór bronzera, który nada całości delikatnego efektu skóry muśniętej słońcem. W tym przypadku również trzeba być czujnym i nie przesadzić z ilością, ale i odcieniem. Jak dobrać bronzer do koloru skóry? Podpowiadamy.

Zanim przejdziemy do kwestii wyboru odpowiedniego koloru w zależności od typu karnacji, trzeba dokonać pewnego sprostowania – bronzer to nie to samo, co zestaw pudrów do konturowania. W tym drugim przypadku lepiej sprawdzą się chłodne odcienie brązu, które wyszczuplą i wymodelują twarz. Przeznaczeniem bronzera jest nadania delikatnego efektu opalenizny i pokrycie cery subtelnie rozświetlającymi drobinkami.

Jeśli tę różnicę mamy już za sobą, możemy przejść do wyboru odpowiedniego koloru do karnacji.

Jak dobrać bronzer do koloru skóry?

Glazed – nowy trend w makijażu oczu na lato. Wyglada cudnie!

Jasne odcienie skóry

W przypadku bardzo jasnej karnacji, lepiej nie przesadzać z intensywnością bronzera. Najlepiej wybrać ten, który jest o jeden lub dwa tony ciemniejszy niż odcień skóry.

Do jego aplikacji najlepiej wybierać duży, puszysty pędzel.

Średnie odcienie skóry

W tym przypadku również sprawdzi się zasada z jednym lub dwa tony ciemniejszym niż skóra kolorem bronzera.

Przy wyborze kieruj się również wyborem tonacji – unikaj chłodnych odcieni, ponieważ da to odwrotny efekt. Cera zamiast rozświetlenia będzie wyglądała na zmęczoną.

Unikaj bronzerów, które już na pierwszy rzut wydają Ci się pomarańczowe. Po nałożeniu ich na skórę efekt tylko się pogłębi.

Ciekawe kosmetyki do makijażu i pielęgnacji oraz piękne zapachy. Urodowe nowości w Sinsay

Ciemne odcienie skóry

Jeśli masz ciemną karnację, większość bronzerów będzie do Ciebie pasować.

Możesz szukać formuł, które zawierają w sobie widoczne drobinki, dzięki temu dodatkowo rozświetlisz cerę.

Możesz wypróbować ciepłych kolorów, z lekko ceglastym wykończeniem – takie odcienie wyglądają zniewalająco na ciemnej skórze.

Co Wy na to ?