Tak, wiemy – jesień jeszcze się dobrze nie zaczęła, a my już piszemy o wiośnie, ale to właśnie teraz mają miejsca wszystkie ważniejsze pokazy, które ustalą trendy w modzie na następny sezon.

Pokazy mody niosą ze sobą także potencjalne trendy w makijażu. Jedne zachwycają i przyjmują się na ulicach, inne spotykają się z definitywnym odrzuceniem. I tak też jest w przypadku propozycji makijażu na wiosnę, jaką można było zobaczyć podczas pokazu kolekcji Narciso Rodrigueza.

Za makijaż modelek na tym pokazie odpowiadał dyrektor artystyczny marki Shu Uemura, wizażysta Dick Page. Page wykreował wizerunek, który nazwany został brudnym smoky eye.

Klasyczny, czarny cień, wizażysta zastąpił dwoma odcieniami brązu, które rozprowadzone zostały wokół całego oka. Następnie cienie mocno roztarto, aby stworzyć wrażenie smug powstałych w wyniku naturalnego rozmazywania się makijażu. Szczególnie mocno potraktowano dolną powiekę.

Tak mocno podkreślone oko wystąpiło w towarzystwie cery, która ma wyglądać jak nietknięta pudrem i nagich ust. Całość daje wrażenie zmęczonej twarzy, jakby jej właścicielka miała za sobą noc wypełnioną imprezowaniem.

Co sądzicie o tej propozycji?