Tymczasowy efekt wypełnienia i blasku – tak działają błyszczyki powiększające usta. Dla osób, które szukają niedrogiej i łatwo dostępnej alternatywy dla zabiegu wypełnienia ust kwasem hialuronowym, ten kosmetyk ułatwia sprawę. Zazwyczaj po aplikacji może pojawić się delikatne uczucie mrowienia i szczypania lub chłodu, to dlatego, że formuła wypełniona jest składnikami takimi jak mięta, chili, cynamon lub pieprz, które mają delikatnie drażnić usta i przez to wywoływać ich optyczne powiększenie.

Odcień szminki, który odmładza usta. Dominował na tegorocznych Złotych Globach

Błyszczyk powiększający usta: tak czy nie?

Błyszczyki do ust z efektem delikatnego mrowienia pojawiły się na rynku, aby poprawić wygląd ust. Dzięki delikatnemu mrowieniu naczynia krwionośne rozszerzają się powodując tymczasowy efekt obrzęku. To, czy kosmetyk jest bezpieczny zależy od użytych składników. Jeśli chodzi o błyszczyki do ust, które zawierają pikantne ekstrakty (takie jak cynamon czy mentol), same w sobie nie są niebezpieczne, ale lepiej uważać z częstotliwością ich używania. Częste aplikacje mogą powodować drażniące wysypki wokół ust i lekkie podrażnienie. Najlepiej szukać formuł, które oprócz przypraw zawierają także nawilżający skórę ust kwas hialuronowy albo aloes. Jeśli jednak po nałożeniu kosmetyku na ustach wystąpią jakiekolwiek zaczerwienienia, swędzenie lub inne niepożądane reakcje natychmiast zetrzyj błyszczyk i przerwij stosowanie. Może okazać się, że wystąpiła reakcja uczuleniowa na jeden ze składników.

Działanie błyszczyków jest krótkotrwałe, ale moda na wydatne usta trwa od zawsze, dlatego wiele osób decyduje się na to, by w nieinwazyjny sposób poprawić i zwiększyć ich kształt. Jeśli jednak pojawiające się po aplikacji uczucie chłodu lub mrowienia wywołuje u Ciebie dyskomfort – sprawdź inne składniki, które również pomogą rozszerzyć naczynia krwionośne. Szukaj formuł z dodatkiem kofeiny lub niacyny.

Dwuetapowy zabieg na spierzchnięte i popękane usta. Przywraca gładkość, nawilża i cudownie nabłyszcza

Jak optycznie powiększyć usta. Alternatywa dla błyszczyków z efektem mrowienia

Chcesz, aby Twoje usta wyglądały na większe i pełniejsze? Pamiętaj o nawilżeniu. Bezpieczne składniki, które możesz stosować codziennie są: kwas hialuronowy, peptydy, kolagen, witamina E i naturalne oleje, takie jak olej kokosowy, masło shea i olej rycynowy. Regularne stosowanie peelingów, balsamów i masek, które zawierają naturalne składniki, takie jak cukier, miód i olej kokosowy również wypływa na poprawę wyglądu ust.