Nie każda z nas potrafi wykonywać na twarzy artystyczne makijaże. Jednak nawet jeśli twoje zdolności w tym zakresie nie są najlepsze, z pomocą dzisiejszego tutorialu wyczarujesz rewelacyjny make up na halloweenową imprezę.

Halloween nails. Trzy proste pomysły na upiorny manicure

Prosty makijaż na Halloween – tutorial

Świetną inspirację na upiorny makijaż zaprezentowała na Instagramie @lenkalul. Influencerka, którą followuje zawrotna liczba niemal 3 mln osób, pokazała, że do stworzenia efektywnego make-up`u można wykorzystać jedynie czerwoną szminkę oraz widelec.

W pierwszej kolejności pomaluj twarz jak zwykle. Najlepiej jednak, aby cera wyglądała na bardzo bladą. Powieki podkreśl ciemnoróżowym cieniem. Zrób wyraziste kreski eyelinerem i mocno wytuszuj rzęsy.

Następnie nałóż czerwoną szminkę na spód widelca i odciśnij go na jednym policzku. Dzięki temu uzyskasz efekt rozciętej rany. Czerwonym błyszczykiem domaluj krople krwi, aby rana wyglądała bardziej nieregularnie. Świetnym pomysłem będzie także nałożenie błyszczyku na szczotkę do brwi i „pryśnięcie” nim na twarz.

Tę samą czerwoną szminkę nałóż na usta, a przy jednym dolnym kąciku wargi poprowadź cienką, czerwoną kreskę ku brodzie. I gotowe! Look zmysłowej wampirzycy gwarantowany.

Nie masz pomysłu na halloweenowy makijaż? Oto niesamowite make up’ y, dzięki którym staniesz się gwiazdą imprezy