Podkład to jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu. Jego zadaniem jest skorygowanie drobnych niedoskonałości i wyrównanie kolorytu skóry. Niestety czasem zamiast upiększać, sprawia, że całość wygląda sztucznie i psuje cały efekt. Jakie są najczęstsze błędy w makijażu i jak ich unikać? Wystarczy pamiętać o kilku prostych wskazówkach.

Najczęstsze błędy w makijażu

Powodów, przez które makijaż wygląda niekorzystnie może być wiele. A jednym z kategorycznych błędów jest źle dobrany odcień. To dla wielu kobiet jedna z najgorszych rzeczy wśród wszystkich makijażowych wpadek. Aby lepiej dobrać kolor podkładu i uniknąć mocnej linii przejścia wystarczy przy wyborze odcienia nałożyć odrobinkę na linię żuchwy, zamiast sprawdzać odcień na dłoni.

Na ten podkład czeka już ponad 20 tys. kobiet! W czym tkwi jego sekret?

Kolejnym, często popełnianym błędem jest także pominięcie jednego z podstawowych etapów podczas aplikacji podkładu. Wiele z nas po prostu nakłada go na oczyszczoną skórę, zapominając o nawilżającym kremie, który pomaga wygładzić zmarszczki i zmiękczyć skórę. Krem zaaplikowany przed podkładem sprawia, że cera wygląda zdecydowanie lepiej.

Problemem jest też przesada. Kobiety bardzo często aplikują na twarz zbyt dużą ilość kosmetyków do makijażu, co w efekcie prowadzi do stworzenia efektu maski. Ciężkie formuły podkładów to jeden z najczęstszych powodów uzyskania przerysowanego wyglądu. Podobnie jest z doborem pudru, wiele osób używa w tym celu matujących produktów, czasem bez wyraźnej potrzeby.

Julia Wieniawa opowiada o swoim makijażu i chodzeniu bez make-up

Jeśli skóra tego nie wymaga, lepiej unikać mocno kryjących formuł, ponieważ mogą one osadzać się w zmarszczkach i często powodują uczucie ściągnięcia skóry.