Jeśli ktokolwiek mógłby stworzyć wielką księgę urody to zdecydowanie byłaby to Rihanna. Założycielka Fenty Beauty rozpieszcza nas kolejnymi cudownościami od świetnie napigmentowanych cieni, rozświetlaczy po płynne szminki, pudry matujące i super trwałe podkłady. Ale w rzeczywistości Riri robi o wiele więcej – uczy nas jak bawić się makijażem i zachęca do przełamywania utartych schematów. A oto 4 najlepsze beauty hacki, których nauczyłyśmy się od Riri.

Każdy z tutoriali Ri jest hipnotyzujący. Od razu widać, że makijaż to coś, co ma we krwi. Ale mówiąc całkiem poważnie, jej talenty są nieskończone. Zanotowałyśmy najcenniejsze rady, o których Riri opowiada w tutorialach.

ZOBACZ TEŻ: PRZEGLĄD CZERWONYCH SZMINEK, KTÓRE PRZETRWAJĄ CAŁĄ WIGILIĘ ORAZ 12 POTRAW!

jak dobrze zrobić kontur

Wbrew pozorom to wcale nie jest proste zadanie, tym bardziej kiedy nie uwzględniamy w tym wszystkim najważniejszej rzeczy – naszych rysów twarzy. A to pierwszy krok do makijażowej wpadki. Użyj swoich palców, aby dokładnie zbadać miejsce, w którym zaaplikować bronzer. Poniżej kości policzkowych powinnaś poczuć małe wgłębienie – to właśnie to miejsce.

Riri wskazuje też na dwa ważne miejsca, które często są pomijane podczas konturowania. Pierwszą z nich jest linia włosów – to właśnie tutaj trzeba dokładnie wymieszać kolory. Ważne jest by uzyskać ładne, równe przejście wokół linii włosów. Drugim beauty hackiem jest naniesienie bronzera na szyję. Aplikujemy go w kształt trójkąta tuż pod podbródkiem i płynne, równomierne rozcieramy pędzlem – Riri zapewnia, że to właśnie da Ci efekt długiej, smukłej szyi.

podkreśl uszy

Czy wpadłabyś na pomysł, że Twoje uszy również potrzebują makijażu? Riri nakładając rozświetlacz przeciąga pędzlem po kościach policzkowych i… uszach! To świetna sztuczka szczególnie jeśli lubisz nosić włosy w wysoki kucyk niczym Ariana Grande. Delikatnie przyprószone zapewnią Ci więcej blasku.

mieszaj chłodne odcienie z ciepłymi

W świecie kosmetyków istnieje twardy podział na ciepłe i chłodne odcienie, w szczególności jeśli chodzi o paletki cieni. Ale Riri kolejny raz uczy nas jak przełamywać utarte schematy. Jeśli chcesz mieć wszystko, możesz to mieć. Fenty Beauty daje Ci to w paletce Spice Eye Shadow Palette. To ciepłe matowe brązy, które mogłoby się wydawać będą pasować wyłącznie z odcieniami złota i miedzi, ale to nie prawda. Riri pokazuje, że kolory można łączyć ze srebrem, granatem i stalowymi szarościami.

ZOBACZ TEŻ: TEN SKŁADNIK W SERUM DO RZĘS MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY DLA OCZU! LEPIEJ GO UNIKAJ

jak nosić czerń

Rihanna to królowa czarnej kreski i szminki. Po prostu zobacz z jaką płynnością potrafi stworzyć pełne, soczyste usta w głębokim czarnym kolorze i świetnie połączyć to z perfekcyjnie wykonanym kocim okiem.

Co Wy na to?