Choć jest super skuteczna, od lat nazywa się ją skromną i niepozorną. Nie ma wątpliwości, że gąbeczka, która od kilku lat wiedzie prym wśród najczęściej wybieranych narzędzi do makijażu działa, lecz tylko wtedy, kiedy stosuje się ją poprawnie. Artyści makijażu zdradzili kilka trików, dzięki którym beauty blender zapewni jeszcze bardziej perfekcyjne krycie.

Najczęściej aplikujemy nią podkład, korektor i serum. Czy robimy to we właściwy sposób? Okazuje się, że nie. Lijha Stewart podzieliła się trikiem, który pokochały internautki. Zdaniem ekspertki podkład nie powinien być aplikowany na skórę, na której znajduje się baza. Wizażystka twierdzi, że baza i podkład powinny wejść w reakcję już na gąbce.

ZOBACZ TEŻ: KONIEC Z BAKTERIAMI NA BEAUTY BLENDERZE! TEN GADŻET OCHRONI TWOJE GĄBECZKI

Światowej sławy wizażyści poszli o jeszcze jeden krok dalej, twierdząc, że bazę i podkład powinno mieszać się nie na gąbce, a na dłoni. Taki system działania ma poprawić krycie i zapewnić gładkie wykończenie. Zdecydowanie weźmiemy te wskazówki pod uwagę. Nie zapominajmy również o tym, że gąbeczka, którą aplikujemy kosmetyki do makijażu, powinna być zwilżona!

O regularnym oczyszczaniu nie wspominamy. Zakładamy, że każda z was doskonale zdaje sobie sprawę z konsekwencji stosowania brudnego beauty blendera.

ZOBACZ TEŻ: OTO JAK CZĘSTO POWINNAŚ MYĆ SWÓJ BEAUTY BLENDER! BĘDZIESZ ZSZOKOWANA!

Znacie inne triki, które poprawiają skuteczność gąbki?