Trendy w makijażu z lat 90. można podsumować brązową szminką i cienkimi brwiami. Lata te kojarzą nam się ze spinkami w kształcie motylków i drewniakami. Co prawda jest jeszcze wcześnie, ale wygląda na to, że lata 20 XXI zostaną zapamiętane ze względu na graficzne i kolorowe eyelinery. Najnowszy sposób na modny makijaż oka to: fishtail, czyli eyeliner w kształcie rybiego ogona.

Jak namalować kreskę fishtail?

Nie daj się zwieść tej dziwnej nazwie — makijaż fishtail nie polega na naszkicowaniu rybiego ogona w zewnętrznym kąciku oka. Jest zaledwie jego abstrakcyjną wersją. „Eyeliner Fishtail to trend polegający na podwójnym konturze, który sprawia, że kształt oka wygląda trochę jak ryba”, mówi Keita Moore, wizażystka celebrytów i ambasadorka Maybelline New York. „To coś wyjątkowego i niezwykłego, ale bardzo uroczego”.

Kocie oko odchodzi w zapomnienie. Puppy eyeliner to obecnie największy trend w makijażu oka

Choć makijaż ten może wyglądać na trudny do odtworzenia, w rzeczywistości jest bardzo łatwy. I o wiele łatwiejszy niż większość graficznych makijaży. Po rozbiciu na części łączy w sobie regularne skrzydełko na górnej linii rzęs i „odwrócony” eyeliner na dole. Dwa równoległe pociągnięcia kreski będą naśladować tułów i ogon ryby.

Poniżej znajdziecie zdjęcia najładniejszych inspiracji z Instagramu.

„Hotel Paradise” wkrótce powróci na ekrany. Mamy zdjęcia pierwszych uczestników nowej edycji

Sonda

Adele

Lubisz używać eyelinera?