Kiedy pomyślimy o makijażu Kim Kardashian pierwszym skojarzeniem na pewno nie jest make up no make up. Przed oczami mamy raczej mocno podkreślone brwi, usta i koście policzkowe. Celebrytka nie bez powodu jest nazywana królową konturowania. Ale jak to bywa z trendami również i ta technika malowania powoli odchodzi w zapomnienie.

Do gry wkracza właśnie zupełna odwrotność konturowania, a jest nią micro-concealing. Pomysłodawcą nowego trendu jest nie kto inny jak sam makijażysta Kim Kardashian Mario Dedivanovic.

Chodzi o powrót do naturalnego wyglądu, jednocześnie sprytnie maskując niedoskonałości skóry. Połączeniem tych dwóch elementów jest technika mikro ukrywania, która sprawia, że makijaż jest prawie niezauważalny.

To łatwy sposób na zatuszowanie zaczerwienienia, wyprysków, i innych drobnych problemów ze skórą, bez pokrywania całej twarzy ciężkim podkładem. Rezultatem jest wyrównany koloryt skóry i promienny, naturalny wygląd.

TAK DZISIAJ WYGLĄDA EWELINA Z WARSAW SHORE. BĘDZIECIE W SZOKU!

Sam sposób aplikacji jest o wiele mniej skomplikowany niż konturowanie. Nie musisz pamiętać o tym, gdzie położyć bronzer, a gdzie rozświetlacz. Nie musisz też martwić się o dokładne rozprowadzenie produktu tak, by nie stworzyć plam i nieestetycznie wyglądających smug.

Jedyne, co musisz zrobić przy technice micro concealing to punktowe nałożenie korektora (lub podkładu) przy pomocy cienkiego pędzla. Pamiętaj, by aplikować produkt na te obszary twarzy, które faktycznie potrzebują krycia. Następnie lekko rozcierasz produkt, tak by ładnie stopił się ze skórą i delikatnie przyklepujesz wszystko opuszkami palców.

JAK POPRAWIĆ MAKIJAŻ W CIĄGU DNIA. BEZ KOLEJNEJ WARSTWY PODKŁADU I PUDRU

To technika, która sprawdzi się u osób, które szukają minimalnej ilości produktu i świeższej, naturalnie wyglądającej twarzy tłumaczy Dedivanovic.

Makijażysta dodaje, że aby efekt był jak najbardziej naturalny, ważne jest też dobre dopasowanie kolorów. Zaleca stosowanie lekkich formuł, a w celu znalezienia idealnego dopasowania, łączenie kilku odcieni. Aby efekty był długotrwały na koniec możesz dodać odrobinę transparentnego pudru.