Jeśli przygotowujesz się do ślubu z pewnością masz za sobą wybór sukni, sali weselnej i kwiatów. Teraz czeka Cię następna ważna decyzja – makijaż. Ale od czego zacząć? Jest tyle pytań a tak niewiele czasu… Nie panikuj, mamy dla Ciebie najlepsze porady urodowe, z którymi każda panna młoda koniecznie musi zapoznać się w okresie poprzedzającym jej wielki dzień.

Specjalistka Sophie Cullen podpowiada w jaki sposób przygotować swoją skórę i włosy, by w dniu ślubu wyglądać olśniewająco. Przyszłe panny młode bardzo często zastanawiają się jak uzyskać efekt promiennej i gładkiej skóry. Jest na to więcej, niż jedna odpowiedź: witaminy, zmiana diety, ćwiczenia oraz… maseczki. To właśnie ten ostatni składnik jest kluczowy, by w dzień ślubu Twoja cera wyglądała naprawdę dobrze.

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻYSTA ADIANY LIMY ZDRADZA JAK STWORZYĆ PEŁNE, PONĘTNE USTA

Najlepiej rozpocznij testowanie na około 6 miesięcy przed imprezą – w ten sposób możesz wypróbować kilka i dowiedzieć się, która z nich jest najbardziej odpowiednia dla Twojego typu skóry. Najlepiej jest wybrać te, których działanie ma na celu wyrównanie kolorytu skóry i redukcję czerwonych przebarwień. Postaw też na dogłębne nawilżenie, by w dniu ślubu makijaż nie osadzał się na liniach zmarszczek, które mogą uwydatnić się na przesuszonej, szorstkiej skórze.

Wybór makijażysty to sprawa indywidualna, jednak aby uniknąć przykrych niespodzianek zainwestuj w próbny makijaż, który pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Makijaż makijażem, ale podczas całonocnej imprezy nie da się uniknąć drobnych poprawek, dlatego też przygotuj sobie kilka drobiazgów, dzięki którym uzyskasz szybkie odświeżenie. Na Twojej liście niezbędników, powinny znaleźć się – korektor, mini perfumy, trwała pomadka oraz bibułki do makijażu, które zmatują skórę (szczególnie w problematycznej strefie T).

ZOBACZ TEŻ: NAJNOWSZY SPOSÓB STOSOWANIA WYPEŁNIACZY TO WSTRZYKNIĘCIE ICH W SUTKI!

Aby uniknąć problemu spierzchniętych ust, warto jest również zadbać o ich nawilżenie. Zacznij regularnie stosować peelingi – możesz wykonać je sama (cukier + miód + olejek) lub wybrać gotowe produkty. Po starciu martwego naskórka pamiętaj o zastosowaniu balsamu.

Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz przygotowania, tym lepszy będzie ich rezultat w dzień ślubu.

Co Wy na to?