Podręcznik makijażu Bobbi Brown stał się bestsellerem w chwili wejścia na rynek amerykański. W Polsce książka jest niestety niedostępna, ale od czego jest internet?

Poniżej 8 rad z tej jakże pożądanej przez każdą wielbicielkę makijażu książki:

1. Zestaw podstawowy: ACE – to zestaw witamin, których powinnyśmy szukać w każdym kosmetyku: wit. A przeciw starzeniu, C dla lepszego kolorytu i rozświetlenia, E dla ochrony przed wpływem środowiska.

2. Dwa tony jaśniej wokół oczu – korektor pod oczy powinien być maksymalnie dwa tony jaśniejszy od Twojego podkładu. Jeśli masz problem z ciemnymi obwódkami wokół oczu (są najczęściej dziedziczne), użyj wcześniej kamuflażu. Unikaj żółci! Wybieraj raczej różowo-brzoskwiniowe odcienie. [Co ciekawe, to samo radzi guru makijażu, Eve Pearl – red.]

3. Korektor zawsze pudruj – to najlepszy sposób na jego utrwalenie, zapobiega też gromadzeniu się kosmetyku w załamaniach skóry.

4. Inny korektor pod oczy, inny na wypryski – nie używaj korektora do okolic oczu na wypryski, zamiast tego wybierz beztłuszczowy korektor w odcieniu podkładu, aby zamaskować wszelkie niedoskonałości i przebarwienia na twarzy.

5. Róż do poprawki – wybieraj takie, które mają odcień Twoich naturalnych rumieńców; każdy róż blednie w ciągu dnia, dlatego warto poprawiać jego odcień delikatną warstwą koloru.

6. Szminka idealnie dobrana – to innymi słowy szminka o jeden ton ciemniejsza od naturalnej barwy ust. Wygląda najbardziej naturalnie, najlepiej rozświetla twarz, bez efektu sztuczności. Dodatkowy plus jest taki, że nie musimy malować się nią zanadto dokładnie – niewielka różnica kolorystyczna pozwala nam na dwa pociągnięcia po ustach i gotowe!

7. Zrezygnuj z kresek, jeśli masz ciemne obwódki wokół oczu – po prostu przykryj je korektorem, a rzęsy umaluj mascarą.

8. Nie rezygnuj z czerni – każdą kolorową kreskę na górnej powiece wzmocnij cieńszą kreską wykonaną czarnym eyelinerem – to gwarantuje seksowne spojrzenie.