Mówi się, że nasze oczy są odzwierciedleniem duszy. Odpowiedni makijaż z kolei może dodatkowo podkreślić ich piękno i wydobyć z nich jak najwięcej odcieni. Niebieskie oczy są najbardziej pożądanym odcieniem i choć kolor ten wydaje się tak popularny jest w rzeczywistości dość rzadki – występuje u około 8% populacji. Jak zatem podkreślić głębie niebieskich oczu za pomocą makijażu? Oto kilka trików!

Makijażowe triki dla niebieskookich

1. Złoty cień

Złoto cudownie podkreśla błękit oczu i z nimi współgra.

2. Pomarańczowy cień

Zaskoczona? Niebieskie oczy wyglądają pięknie w każdym odcieniu, jednak to właśnie ciepłe kolory wydobywają z nich każdy odcień. Pomarańcz sprawi, że Twoje spojrzenie stanie się bardziej bardziej magnetyczne.

Gwiazdy bez makijażu. Otwierają się na naturalność?

3. Miedziany cień

Połączenie miedzianego cienia z niebieskimi oczami to zdecydowanie nasz faworyt. Zwłaszcza, jeżeli cień jest opalizujący, wygląda to obłędnie!

4. Brązowy tusz do rzęs

Kolor naszych rzęs również nie pozostaje bez znaczenia. Wszystkie niebieskookie piękności powinny zamienić czarny tusz na brązowy, a efekt jest gwarantowany! Brąz pięknie wydobywa kolory błękitu.

Julia Wieniawa w dramatycznym makijażu oczu. Fani: „Tym razem hardkorowo”

5. Unikaj niebieskich cieni

Niektórym może się wydawać, że niebieskie oczy będą pięknie współgrać z odcieniami niebieskiego. Jest w tym trochę prawdy, jednak należy tu zwrócić uwagę, aby kolor oczu i kolor cienia różnił się od siebie.

6. Błysk

Nic tak nie podkreśli niebieskich oczu jak…błyszczące cienie do powiek. Jeżeli do tej pory unikałaś błysku, czas się z nim zaprzyjaźnić!

7. Ciemnoniebieski eyeliner

Jeżeli na co dzień używasz czarnego eyelinera, koniecznie powinnaś wypróbować granatowego. Jeśli masz jasnoniebieskie, niebiesko-zielone czy nawet szary oczy, granat przepięknie podkreśli ich tęczówkę.

Sylwia Grzeszczak w naturalnej wersji bez makijażu. Fani: „100 razy lepiej!”

8. Brązowy cień

Wszelkie brązy to idealny wybór dla niebieskookich dziewczyn. Są na tyle klasyczne, że możemy nosić je na co dzień oraz na wielkie wyjścia. My osobiście je uwielbiamy!