Mówi się, że oczy są zwierciadłem naszej duszy. To w końcu pierwsze, na co zwracamy uwagę, poznając nową osobę. Poza ulubionym kolorem oraz emocjami, które wyrażają, duże, hipnotyzujące oczy są marzeniem każdej kobiety. Można spędzić długie lata na opracowywaniu przepisu na idealny makijaż powiększający nasze oczy. Jak osiągnąć efekt zalotnego spojrzenia? Oto krótki poradnik.

Jak optycznie powiększyć oczy?7 trików makijażowych

#1 Zacznij od korektora

Najpierw nałóż wokół oczu ulubiony korektor. W ten sposób rozjaśnisz cerę i usuniesz naturalne cienie.

#2 Biały, matowy cień

Następnie zaaplikuj na całej powierzchni powieki biały (lub w innym jasnym kolorze), matowy cień. Nie odbija światła, nie eksponuje naturalnych załamań oka i stanie się idealną bazą pod makijaż.

Dodaj ten jeden składnik do podkładu, a makijaż będzie nie do zdarcia

#3 Neutralny cień do powiek

Gdy już zdecydujesz się na kolorystykę, zacznij od neutralnego cienia powyżej załamania powieki i dokładnie rozetrzyj go pociągnięciami w górę.

#4 Nude

Odcienie jak najbardziej zbliżone do naturalnego kolory Twojej skóry pozwolą wyrzeźbić pożądany kształt oka, tym samym sprawiając, że będzie wyglądało na większe. Zrezygnuj z kolorów używanych np. przy smoky eyes i nałóż cień na dolną część powieki.

#5 Linia rzęs

Zadbaj również o linię rzęs i przy pomocy cienkiego, wilgotnego pędzelka nałóż wzdłuż niej ciemnoszary lub ciemnobrązowy kolor. Aby uzyskać naturalny efekt, postaraj się to robić jak najbliżej rzęs. Następnie wyjdź delikatnie linią poza zewnętrzny kącik oka. Na końcu połącz z cieniem.

#6 Warstwy maskary

Aby optycznie „otworzyć” oczy, dodaj więcej maskary w środkowej części oczu. Dokładnie wytuszuj również rzęsy w kącikach. Jeśli masz więcej czasu – nałóż min. 3 warstwy białej maskary i pomiędzy etapami poczekaj na wyschnięcie.

Dagmara Kaźmierska bez makijażu i doczepionych sztucznych rzęs. Po raz pierwszy!

#7 Objętość rzęs

Aby wydłużyć oraz zagęścić rzęsy, użyj odpowiedniego tuszu i najlepiej przeciągnij szczoteczkę na jedną stronę tubki tak, aby na połowie końcówki została większa ilość tuszu. Zaaplikuj tę warstwę od środka do końcówek rzęs i około 1-2 milimetry dalej od powieki.

Jeśli z Twoim tuszem do rzęs dzieje się coś takiego, lepiej od razu go wyrzuć