Makijaż smokey eye już od dawna znajduje się na liście klasycznych propozycji seksownego makijażu. Ten ponadczasowy look to must have naszego repertuaru makeupowego. Oczywiście mowa tu o wszechobecnym przydymionym oku. Ponieważ nie spodziewamy się, aby w najbliższym czasie nasza miłość do smokey eye się wypaliła, pomyślałyśmy, że pomożemy Ci nauczyć się jak go wykonać.

Nie staraj się być perfekcyjna

Brzmi to oksymoroniczne, biorąc pod uwagę cały sens tej historii, prawda? Okazuje się, że przyjęcie bardziej wyluzowanego podejścia jest wskazane. To właśnie brak perfekcji sprawia, że przydymione oko wygląda tak dobrze. W końcu wszystko i tak pod koniec ulegnie rozmazaniu i połączeniu.

ZOBACZ TEŻ: CO POWIECIE NA MAKIJAŻ W STYLU GOTHIC GLAMOUR? ZOBACZCIE I ZAINSPIRUJCIE SIĘ!

Wybierz odpowiedni pędzel

Pędzel pędzlowi nierówny. Miękki pędzel sprawi, że cienie nie będą tworzyły zbyt grubej warstwy koloru. Przydymione oko powinno mieć eteryczny, „puszysty” wygląd. Aplikacja zbyt gęstej warstwy koloru sprawi, że makijaż będzie wyglądał jak sadza, a nie dym. Sugerujemy małe, płaskie pędzle z puszystym włosiem.

Postaw na monochromatyczny makijaż

Klasyczne przydymione oko składa się z jednego koloru (oczywiście możesz wybrać bardziej nowatorskie podejście). Rozprosz cienie po całych powiekach, a następnie nałóż dodatkową warstwę tylko w zewnętrznych kącikach oczu. Stworzysz ten sam efekt, który uzyskałabyś, gdybyś użyła dwóch lub trzech różnych odcieni! To takie proste!

ZOBACZ TEŻ: UWAGA! METALICZNY AKCENT WRACA NA SALONY! GWIAZDY POKOCHAŁY TEN TREND

Wybierz odpowiedni eyeliner

Makijaż smokey eye najlepiej wykonuje się kredkami. Z łatwością tworzą miękkie, rozmazane linie, z których składa się smokey eye. Polecamy ołówki typu „twist-up”. Są nieco delikatniejsze niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Dodaj odrobinę rozświetlenia

Jeśli martwisz się, że Twoje oczy będą wyglądały na mniejsze, wypróbuj tej sztuczki: odciśnij maleńką kropkę połyskującej formuły (cienie lub rozświetlacze) bezpośrednio na każdej powiece. Za każdym razem, gdy mrugniesz, blask będzie odbijał światło. Dzięki temu stworzysz subtelny efekt rozjaśnienia!

ZOBACZ TEŻ: SŁABO NAPIGMENTOWANE CIENIE DO POWIEK? WIEMY, JAK WZMOCNIĆ ICH ODCIEŃ!

Jakie są Twoje sposoby na perfekcyjne smokey?