
5 powszechnych błędów, które popełniamy przy nakładaniu podkładu na twarz
Rynek kosmetyczny ugina się od podkładów do twarzy. Do wyboru mamy szeroką gamę kolorystyczną; produkty o zróżnicowanych właściwościach, np. matujące, czy rozświetlające; podkłady pielęgnujące skórę, które dodatkowo ją nawilżą, a także takie, które zawierają w swoim składzie ochronny SPF. Mimo tej różnorodności zdarza nam się popełniać błędy, przez które podkład na twarzy nie wygląda najlepiej.
Przyjrzyjmy się im bliżej.
Dyniowy makijaż: największy trend nadchodzącej jesieni
Dlaczego podkład wygląda źle na twarzy?
Nieodpowiednie przygotowanie skóry do nałożenia podkładu
Przed nałożeniem podkładu najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie twarzy, czyli dokładne jej oczyszczenie i nawilżenie. Skóra powinna być czysta, odżywiona i chroniona przed szkodliwym działaniem promieni UV. Niezależnie od tego, czy używasz podkładu w płynie, kremie czy pudrze, dobrze przygotowana skóra pozwoli na równomierne i trwałe pokrycie produktem.
Używanie tego samego podkładu przez cały rok
Wybór odcieni jest naprawdę szeroki, ale niektóre z nas wciąż wybierają „uniwersalny” kolor i używają go przez cały rok. To błąd. Nasza skóra zmienia koloryt w zależności od pór roku, czasem jest bardziej opalona, czasem blada i przesuszona. Z tego względu warto mieć w swojej kosmetyczce podkłady w różnych odcieniach i o różnych właściwościach.
Aplikowanie podkładu na linii włosów
Najlepiej zacząć od środka czoła i resztki kosmetyku kierować w stronę włosów. Zbyt gruba warstwa w tym miejscu sprawia, że odcięcie jest zbyt widoczne, a wtedy podkład wygląda jak maska.
Nadmierna ilość podkładu
Mniej znaczy więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o podkład. Nakładając zbyt dużo produktu, możesz – ponownie – uzyskać efekt ciężkiej i kłopotliwej maski. Aby uniknąć tego błędu, zacznij od niewielkiej ilości podkładu i stopniowo dodawaj go tam, gdzie jest to potrzebne. Koncentruj się na obszarach, które wymagają większego pokrycia, takich jak niedoskonałości i przebarwienia. Rozprowadź również podkład na żuchwie i szyi tak, by ta część ciała nie odznaczała się kolorem od twarzy.
Aplikowanie podkładu niewłaściwymi akcesoriami
Możliwości jest kilka – pędzel, puszek, gąbka, dłonie. Za każdym razem efekt będzie trochę inny, więc warto mu się przyjrzeć. Niektóre produkty wyglądają genialnie nałożone palcami, inne zdadzą egzamin np. tylko przy gąbeczce. Poczytaj wskazówki od producenta i opinie w Internecie, aby osiągnąć najlepszy efekt na swojej skórze.

10 kosmetyków, bez których nie wyobrażamy sobie makijażu!