Na długo przed wodą micelarną, kremami BB to wazelina była najczęściej używanym kosmetykiem do pielęgnacji i makijażu. Nadal jest ulubionym produktem kobiet, które wciąż znajdują nowe i niesamowite sposoby na jej wykorzystanie. Jesteś ciekawa, jak wielką moc posiada wazelina? Oto niektóre z nieoczywistych sposobów na wykorzystanie wazeliny.

Brokat

Jeśli wybierasz się na festiwal muzyczny tego lata i chcesz zaszaleć z brokatowym makijażem, spakuj wazelinę. Nadaje się do przyklejania brokatu i jest całkowicie bezpieczna dla skóry. Co z trwałością? Dobrze jest mieć wazelinę zawsze przy sobie. Kto wie, może przetańczysz całą noc?

ZOBACZ TEŻ: SLUGGING- NOWA TECHNIKA NAWILŻANIA SKÓRY. NAJWIĘKSZY TREND W PIELĘGNACJI SKÓRY!

Rozświetlacz

Jeśli naprawdę nie możesz wyjść z domu bez rozświetlacza, a akurat właśnie kończysz opakowanie, odrobina wazeliny tu i tam zapewni Ci zdrowe rozświetlenie. W tej awaryjnej sytuacji wazelina sprawdzi się na sto procent.

Sztuczne rzęsy

Zastosowanie wazeliny wzdłuż przyklejonej linii rzęs, pomoże Ci je usunąć. Jak to możliwe? Wazelina rozluźnia klej, dzięki czemu usuwanie sztucznych rzęs nie jest aż tak drastyczne.

Farbowanie włosów

Jeśli farbujesz włosy, wazelina przyda Ci się jako zabezpieczenie przed ufarbowaniem twarzy. Zastosowanie wazeliny wzdłuż linii włosów powstrzyma barwnik przed zabrudzeniem skóry.

ZOBACZ TEŻ: SEKRET IDEALNEJ KRESKI NA POWIECE ADELE KOSZTUJE… KILKA ZŁOTYCH! (FOTO)

Makijaż oczu

Jeden z największych trendów nadchodzącego lata to błyszczące powieki. Wazelinę można nakładać bezpośrednio na powieki lub na kolorowe cienie do powiek. Tak czy inaczej, przyda Ci się podczas makijażu oczu. Uzyskaj efekt blasku lub odśwież swój wygląd. Wazelina Ci w tym pomoże.

Używacie jej jeszcze w jakiś inny sposób?