Stara zasada głosi, że dobry korektor działa tak samo, jak podwójne espresso. Posiadanie perfekcyjnej formuły w kosmetyczce jest ważne, ale równie ważna jest wiedza związana z jej stosowaniem. Źle aplikowany korektor podkreśli ciemne obszary pod oczami i uwydatni niechciane przebarwienia. Aby uzyskać efekt makijażu bez makijażu, zastosuj się do tych kilku prostych wskazówek.

PRZYGOTUJ SKÓRĘ

Dokładne oczyszczenie i nawilżenie skóry to tylko początek. Trikiem, który uwielbia wizażysta Vincent Oquendo, jest stosowanie ciepłych ściereczek do twarzy oraz beztłuszczowego kremu nawilżającego. Dzięki temu będziesz miała pewność, że korektor wchłonie się w skórę i nie przesunie w niepożądane obszary twarzy. Pamiętaj, że jeśli użyjesz zbyt dużo korektora, sprawisz, że to, co miało zostać ukryte stanie się jeszcze bardziej widoczne.

ZOBACZ TEŻ: KOREKTOR POD PODKŁAD CZY ODWROTNIE? NAJWIĘKSZY DYLEMAT MAKIJAŻOWY ROZSTRZYGNIĘTY

DOBIERZ ODPOWIEDNI ODCIEŃ

Jeśli dobierzesz zły odcień korektora, sprawisz, że skóra będzie wyglądała na szarą lub podkreślisz samo istnienie korektora. Używaj różnych odcieni korektora. Pod oczami zastosuj korektor odbijający światło, który jest nieco jaśniejszy niż Twoja skóra.

STOSUJ OD WEWNĘTRZNEGO KĄCIKA

Następnie poruszaj się w stronę skroni. Nie musisz zamalować całego obszaru pod oczami. Korektor warto aplikować pędzlem i rozprowadzać (wtłaczać) palcami. Ważne, aby nie zbliżył się do dolnej linii rzęs. Wszystkie ostre linie są w tym przypadku niepożądane. Jeśli obszar pod oczami wymaga dodatkowego rozjaśnienia, zneutralizujesz go kremowym, brzoskwiniowym korektorem.

PRAWIDŁOWA KOLEJNOŚĆ

Jest równie ważna co odcień. Wiele kobiet nakłada korektor pod podkład, ale to wielki błąd. Korektor zawsze aplikujemy na podkład. Tylko dzięki temu produkt nie rozmaże się i nie zostawi brzydkich plam.

ZOBACZ TEŻ: TY TEŻ UŻYWAŁAŚ KOREKTORA ŹLE? TA METODA APLIKACJI ZMIENI TWOJE ŻYCIE!

CO POTEM?

Po naniesieniu korektora zastosuj puder transparentny. Małym pędzelkiem w kształcie kopuły nanieś niewielką ilość pudru. Uzyskasz efekt rozjaśnienia i utrwalisz korektor.

Zdradzicie nam swoje triki?