Można śmiało powiedzieć, że wszyscy potrzebujemy troszkę więcej snu. Według naukowców tylko 11% ludzkiej populacji śpi spokojnie. To naturalne, że wyglądamy na zmęczonych. Najlepszym lekarstwem w tej sytuacji byłoby oczywiście nieprzerwane osiem godzin snu, każdego dnia, ale większość z nas szuka rozwiązań instant. Skutecznych trików, które przynajmniej będą udawały dobry sen. Na szczęście beauty triki mają w tym temacie wiele do zaoferowania. Od masażu rozjaśniającego cerę po rozwiązania na obrzęki i kosmetyki. Przed wami kilka genialnych sztuczek kosmetycznych, które pomogą wam wyglądać na mniej zmęczone.

Sztuczki kosmetyczne niwelujące wrażenie zmęczenia na twarzy

Nieco więcej połysku

Według wizażystki Cher Webb, istnieje łatwy sposób na makijaż, który sprawia, że ​​oczy wyglądają na szersze i jaśniejsze. Wymaga odrobiny rozświetlacza nałożonego we właściwym miejscu. Zamiast aplikować go na całą powiekę, tak jak w przypadku pełnego makijażu, użyj palca, aby wcisnąć go bezpośrednio na środek powieki. Pomyśl o tym jak o konturowaniu oka – rozświetlacz lub połyskujący cień do powiek odbija światło, sprawiając, że ta część oka wygląda na większą. Genialne.

Korektor w odpowiednim miejscu

Jedną z głównych zasad ukrywania cieni pod oczami było niegdyś malowanie odwróconego trójkąta pod oczami. Według  wpływowej makijażystki Danielle Marcan robiłyśmy to źle. W swoim filmie na TikToku, który ma ponad 13 milionów wyświetleń (sic!), ujawnia nowe „techniki korektorowania”, które sprawią, że będziesz wyglądała na mniej zmęczoną i o wiele bardziej promienną.

@daniellemarcan

subtle face lift using makeup

♬ Originalton – Alicia Ashanti

Coś zimnego

Jeśli twoje oczy są podpuchnięte, najszybszym i najskuteczniejszym sposobem leczenia, jest zastosowanie czegoś zimnego. Możesz użyć na przykład kostki lodu, o której w wywiadzie opowiadała nam Mila Jouravleva.  Do zamrażarki możesz włożyć również kamień gua sha. Tak to viralowe narzędzie do masażu twarzy, które wkładasz do zamrażarki na dziesięć minut przed użyciem, aby delikatnie masować skórę i zwiększyć drenaż limfatyczny. Jeśli jesteś śpioszkiem i wolisz na 10 minut przymknąć oko, użyj plasterków ogórka na zamknięte oczy i zrelaksuj się przez kilka dodatkowych chwil. Niska temperatura poprawi krążenie, pomagając usunąć nadmiar płynów i zmniejszy stan zapalny.

8-minutowy zabieg akupresury

Według filmu na TikToku, istnieje szybka i łatwa technika akupresury, która rozjaśnia okolice oczu i odświeża skórę twarzy. Opiera się na tych samych zasadach, co akupunktura (tylko bez igieł) i ma na celu złagodzenie napięcia w organizmie. Równoważy energię poprzez wywieranie nacisku – w tym przypadku palców – na różne kluczowe punkty na twarzy i ciele. W tym przypadku zabieg koncentruje się oczywiście na określonych punktach wokół oczu, zaczynając od wewnętrznego kącika brwi. Masuj skórę, wykonując okrężne ruchy. Ośmiominutowy program poprawi krążenie, zmniejszy obrzęk i widoczność cieni pod oczami, a także zwiększy elastyczność skóry.

@zoeyxinyigong

Be patient ❤️ It’s just 8 minutes. #tiktokpartner #learnontiktok #morningroutine #chinesemedicine #acupressure #selfmassage #eyehealth #tiredeyes

♬ original sound – Xinyi Gong

Porzuć eyeliner

Chociaż w obliczu bezsennej nocy korzystanie z każdego produktu kosmetycznego jest drugą naturą wielu kobiet, powinnaś raczej porzucić eyeliner. Zwłaszcza jeśli zwykle nakładasz go na linię wodną. W ten sposób pomniejszasz oczy, a także podkreślasz cienie pod oczami. Wykorzystaj raczej dużą ilość tuszu do rzęs. Jeśli natomiast nie możesz obejść się bez eyelinera, zastosuj subtelny, podnoszący oczy koci makijaż.

Jak prawidłowo używać korektorów mineralnych? Kilka wskazówek