Każda z nas zna jakieś triki, których używa w codziennej pielęgnacji czy podczas nakładania makijażu. Dzisiaj przedstawimy ci cztery banalne sztuczki, które pomogą ci zaoszczędzić czas i pieniądze!

SPEKTAKULARNE SPOJRZENIE, CZYLI… JAK TUSZOWAĆ RZĘSY

#1

Poświęciłaś wiele czasu na przygotowanie perfekcyjnego manicure, po to, by na ostatniej prostej zmarnować cały swój wysiłek, rozmazując niezaschnięty jeszcze lakier… Każda dziewczyna doskonale zna ten scenariusz! Zdradzimy ci sekret, który sprawi, że lakier szybciej zaschnie. Wystarczy, że zamoczysz paznokcie w misce z lodowatą wodą i kilkoma kostkami lodu. Wbrew pozorom taka kąpiel nie rozmaże ani nie zmyje lakieru, a wręcz przeciwnie – utrwali efekt, znacząco przyspieszając zasychanie. Ten prosty trik oszczędzi ci czasu, a przede wszystkim nerwów i frustracji.

#2

Tusz do rzęs to podstawa w kosmetyczce każdej kobiety. Niestety, szybko wysycha i musimy go często wymieniać. Jeśli jednak wciąż masz niemal pełne opakowanie i żal ci go wyrzucać, możesz go łatwo odświeżyć, wlewając do tubki kilka kropel nawilżającego płynu do oczu. Przedłuży to jego trwałość o kolejne kilka tygodni.

#3

Masz spierzchnięte usta? Nie musisz kupować specjalnego peelingu! Wystarczy delikatny masaż do ust zwykłą szczoteczką do zębów. Pobudzi krążenie i złuszczy obumarły naskórek. Szybko zauważysz różnicę!

#4

Puder w kamieniu wypadł ci z rąk i pokruszył się w drobny mak? Nie musisz go wyrzucać. Pokruszony puder łatwo naprawisz, dodając do niego zaledwie kilka kropel spirytusu. Nieprzyjemny zapach szybko wyparuje, a kosmetyk będzie jak nowy.

Daj znać, czy znałaś je wcześniej!