Dzięki ogromnej liczbie odcieni, poziomów i formuł podkłady są tak samo konfigurowalne, jak zamówienie w restauracji. I właśnie to sprawia, że jest to jeden z najtrudniejszych produktów do makijażu. Naszym celem jest wybór podkładu, który będzie wyglądał jak druga skóra. Tylko lepsza. Może być to trudne do osiągnięcia, gdy większość sklepów, w których kupujemy podkłady, ma mniej niż idealne oświetlenie.

Nawet jeśli jesteśmy w stanie uniknąć tej przerażającej, przypominającej maskę linii po nałożeniu podkładu, istnieje wiele innych problemów takich jak wykończenie, faktura, pokrycie oraz formuła, które przyczyniają się do zakupu podkładu idealnego. Poniżej znajdziesz wskazówki wizażystów, które pomogą Ci wybrać podkład.

ZOBACZ TEŻ: TA KOBIETA PRZESZŁA NIESAMOWITĄ METAMORFOZĘ! MUSICIE ZOBACZYĆ TEN FILM!

W JAKI SPOSÓB WYBIERAĆ PODKŁAD?

Wiele z nas testuje podkłady na przedramieniu, ale skóra tej części ciała jest dużo ciemniejsza niż skóra twarzy. Najlepszym miejscem do testowania podkładów jest klatka piersiowa. Fluid nie musi być dopasowany idealnie. Może być nieco jaśniejszy. Dlaczego? Kolor zmieni się w ciągu dnia. Podkład utlenia się wraz ze zużyciem i naturalnie ciemnieje. Niezależnie od tego, gdzie aplikujesz podkład, powinno odbywać się to w naturalnym oświetleniu.

NIE WALCZ Z NATURALNYMI ODCIENIAMI

Jeśli masz ciepły odcień cery, wypróbuj podkład o żółtych odcieniach. Jeśli Twoja cera jest chłodna, podkład z różowymi odcieniami będzie najlepszy. Możesz zagrać bezpiecznie i wybrać podkład o neutralnych odcieniach. Łatwiej dopasować je do skóry.

ZOBACZ TEŻ: JAK APLIKOWAĆ PODKŁAD, ABY WYGLĄDAŁ NATURALNIE? SIR JOHN UWAŻA, ŻE ROBISZ TO ŹLE

NIE ZAPOMNIJ O TYPIE CERY

Matowa czy z tendencjami do przetłuszczania? To pytanie, które należy zadać sobie przed udaniem się do sklepu. Twój typ skóry jest ważnym drogowskazem, jeśli chodzi o wybór podkładu. Matujące podkłady są idealne dla skóry mieszanej i tłustej. Dojrzała cera będzie czuła się najlepiej pod satynowym wykończeniem.

ODCIEŃ DOSTOSOWANY DO SEZONU

Będziesz używała jednego podkładu przez cały rok? W okresie wiosenno-letnim skóra ma tendencję do nagrzewania. Jesteśmy bardziej aktywne i dłużej przebywamy na świeżym powietrzu. Nawet jeśli codziennie aplikujesz krem z filtrem przeciwsłonecznym, skóra i tak się nagrzewa. Wybierz taki podkład, który nie obciąży jej jeszcze bardziej.