Za każdym razem, kiedy aplikujesz podkład, starasz się uzyskać jedwabiście gładką skórę? A może już dawno odpuściłaś szukanie metody idealnej? Bez obaw. Niezależnie od tego, czy Twoja cera jest tłusta czy też sucha istnieją narzędzia do aplikacji podkładu, które zapewnią Ci idealne wykończenie.

Bauty blogerka Marina Gomez postanowiła przeprowadzić wszystkie podkładoholiczki przez cztery narzędzia do aplikacji kosmetyku. Okazuje się, że narzędzia powinno dobierać się do rodzaju cery, bowiem każde z nich zapewnia inne krycie. Zanim nałożysz coś na twarz, oczyść ją dokładnie, a następnie przygotuj podkład.

ZOBACZ TEŻ: TEN DROGERYJNY PODKŁAD JEST BESTSELLEREM WE WSZYSTKICH KRAJACH! (FOTO)

TWOJE PALCE

Jeśli chcesz uzyskać subtelne lub średnie krycie, do aplikacji podkładu użyj dłoni. Zanim zaczniesz, pamiętaj o dokładnym umyciu rąk w celu pozbycia się wszelkich bakterii oraz brudu, które mogłyby stanowić zagrożenie dla Twojej skóry. Niewielką ilość podkładu wylej na dłoń i za pomocą palców aplikuj go na skórę twarzy.

BEAUTY BLENDER

Jeśli chcesz uzyskać krycie średnie lub pełne, użyj gąbki beauty blender. To idealne narzędzie dla kobiet, które zmagają się z trądzikiem lub z bliznami po trądziku. Przed aplikacją podkładu zwilż gąbkę i wyciśnij nadmiar wody. Pamiętaj, aby nie rozcierać podkładu, a wtłaczać go w skórę. Tylko wtedy uzyskasz równomierne pokrycie. Zacznij od środka twarzy, rozprowadzając podkład do zewnątrz.

ZOBACZ TEŻ: 4 RZECZY, KTÓRE POWINNAŚ WZIĄĆ POD UWAGĘ, WYBIERAJĄC PODKŁAD

PĘDZEL KABUKI

Pędzle kabuki działają najlepiej w przypadku cery normalnej i tłustej. Pędzle tego typu zapewniają doskonałe krycie oraz utrwalają podkład. Użyj palców, aby nałożyć płynny podkład na twarz, a następnie zastosuj pędzel kabuki. Rozcieraj go kolistymi ruchami.

PŁASKI PĘDZEL DO PODKŁADU

To najlepsze rozwiązanie dla skóry suchej. Ułatwia pracę na lekkich warstwach podkładu.