Poszukiwanie tuszu idealnego – każda z nas jest chyba na tej drodze. Niby znajdujemy kosmetyk prawie doskonały, ale za pewien czas mamy ochotę spróbować czegoś nowego – a nuż będzie lepszy. I tak w kółko.

W trakcie tych poszukiwań są pewne tusze do rzęs, na które natykamy się. W końcu tyle osób je poleca. Oto podręczna ściągawka najlepszych i zarazem najpopularniejszych mascar na rynku.

Wasze ulubione tusze do rzęsOriflame Beauty, Wonder Lash Mascara (wszechstronny tusz)

Co obiecuje producent: rzęsy o jakich marzyłaś – maksymalnie długie, gęste, podniesione i jedwabiście gładkie.

Szczoteczka 3D rozdziela rzęsy, każdą z osobna otaczając warstewką tuszu, który gładko się rozprowadza. Bez grudek, bez osypywania się.

Główny zarzut: ponoć malowanie się nim trzeba „wyćwiczyć”; może sklejać rzęsy.

Cena: 26zł / 8ml

Wasze ulubione tusze do rzęsMax Factor, 2000 Calorie Curved Brush (tusz pogrubiający i podkręcający)

No nic innego, jak popularny tusz 2000 Calorie, tyle że z wygiętą w kształcie łuku szczoteczką, która ma lepiej modelować rzęsy, dając efekt zalotnego podkręcenia.

Formuła kosmetyku została wzbogacona w naturalne woski, dzięki czemu rzęsy są odżywione, a sam tusz odporny na wilgotne powietrze i wysokie temperatury.

Tusz jest naprawdę trwały, a rzęsy dobrze podkreślone. Paniom może przeszkadzać zapach, ale takiego kosmetyku do nosa nie przykładamy, bo i po co?

Główny zarzut: nie podkręca.

Cena : 36,90zł/ 9ml

Wasze ulubione tusze do rzęsMax Factor, 2000 Calorie Dramatic Look (tusz pogrubiający)

Od momentu pojawienia się w sklepach absolutny przebój. Dzięki niemu rzęsy stają się trzy razy bardziej widoczne.

2000 Calorie zawiera specjalny film wzmacniający, którego składniki (specjalnie dobrane polimery) odżywiają i wzmacniają rzęsy, ale nie usztywniają ich.

Tak jak w przypadku 2000 Calorie Curved Brush jednym z podstawowych składników są naturalne woski, odporne na działanie temperatur i ścieranie.

2000 Calorie jest przez producenta opisywana jako mascara bezzapachowa, ale to nieprawda, bo tusz zapach ma i wielu paniom on przeszkadza. Z tym, że my wciąż stoimy przy stwierdzeniu, że tusz pachnieć nie musi, bo nikt go nie wącha. Co nie znaczy, że może.

Kosmetyk jest bardzo wszechstronny – nie tylko pogrubia, ale i wydłuża. Jest bardzo wydajny.

Główny zarzut: zbyt mocny efekt.

Cena: 30-39zł/ 9ml

Wasze ulubione tusze do rzęsMax Factor, Masterpiece (tusz pogrubiający)

Najnowszy w rodzinie tuszów Max Factor, zaopatrzony w gumową, giętką szczoteczkę.

Tusz ma podkreślać rzęsy i pogrubiać je, niezależnie od pierwotnej wielkości i długości – dociera bowiem do tych najkrótszych, w kącikach oczu.

Dobrze rozdziela i podkreśla, daje bardziej naturalny efekt od 2000 Calorie. My polecamy go do makijażu dziennego.

Główny zarzut: panie lubiące teatralny efekt mogą czuć się nieco zawiedzione.

Cena: 40-45zł/ 4,5ml

Wasze ulubione tusze do rzęsL’Oreal, Volumissime x 4 (tusz pogrubiający)

Pogrubiający tusz do rzęs z odżywczymi i działającymi wzmacniająco Ceramidami R. Producent obiecuje aż czterokrotne zwiększenie objętości i gęstości rzęs. Kosmetyk zawiera kompleks silikonowy oraz zaopatrzony jest odpowiednio wyprofilowaną szczoteczkę, co pozwala na równomierny makijaż.

Naszym zdaniem jest to mascara typowo wieczorowa. Daje bardzo mocny efekt, który w dzień może być zbyt ciężki.

Główny zarzut: pogrubia czasem aż za bardzo – daje efekt owadzich nóżek, ponadto źle maluje się nim rzęsy na dolnej powiece.

Cena: 50 zł / 8 ml

Wasze ulubione tusze do rzęsMaybelline, Volum’ Express Curved Brush (tusz pogrubiający i podkręcający)

Tusz z wyprofilowaną szczoteczką pozwalającą na podkręcenie rzęs. Dobrze podkreśla, ale my nazwalibyśmy go „zrównoważonym kosmetykiem” – nie daje teatralnego efektu, chociaż widać, że oko jest wyraźnie podkreślone.

Główne zarzuty: średnio trwały, nie podkręca rzęs, jak obiecuje producent.

Cena: 17-25zł / 10ml

Wasze ulubione tusze do rzęsYSL, Volume Effet Faux Cils Mascara (tusz dający efekt „sztucznych rzęs”)

Powiedzmy sobie szczerze – efekt „sztucznych rzęs” dają tylko sztuczne rzęsy. A te panie, które malują rzęsy pięciokrotnie mając nadzieję na podobny rezultat, kończą z wiankiem czarnych patyczków dookoła oka.

Być może stąd całe nieporozumienie wokół tej mascary – producent wyraźnie obiecuje za dużo, choć tusz jest bardzo dobry. Daje wyrazisty makijaż oka za jednym pociągnięciem szczoteczki. Wydłuża i pogrubia, nie sklejając rzęs. Spośród prezentowanych tutaj tuszów ten utrzymuje się chyba najdłużej, choć nie jest wodoodporny.

Kosmetyk zawiera kompleks potrójnie pokrywający rzęsy – warstwę pogrubiającą, warstwę odżywiającą która jednocześnie podkręca rzęsy i warstwę zapewniającą utrwalenie efektu.

Główny zarzut: podobny efekt można osiągnąć za niższą cenę.

Cena: 140 zł / 7,5 ml

Wasze ulubione tusze do rzęsBourjois, Volume Glamour (tusz pogrubiający)

Klasyczna mascara pogrubiająca. Jest bardzo wydajna, nie osypuje się i nie kruszy, bez efektu owadzich nóżek. Robi, co ma robić.

Zaletą jest ogromna buteleczka. Jeśli więc nie będziemy wpompowywały powietrza do środka przy wyjmowaniu szczoteczki i będziemy ją regularnie myły, starczy na długo.

Niestety, opinie co do niego są bardzo różne – niektóre panie twierdzą, że to cudo w buteleczce, inne przekonują, że bubel. Chyba trzeba wypróbować samemu.

Cena: 43zł / 12ml

Wasze ulubione tusze do rzęsChristian Dior, DiorShow Mascara (tusz wszechstronny)

Mascara stworzona do makijażu w stylu glamour, czyli bardzo wyrazistym. DiorShow stał się ulubieńcem kobiet marzących o firanach rzęs.

To trwały kosmetyk, który spełnia wiele obietnic producenta – stąd jego popularność.

Ponoć ulubiona mascara modelek. Wielka szczoteczka może trochę przerażać, że potrafi wiele. Rzęsy można „ubierać” w niego stopniowo, 2-3 warstwy dają mocny, wyrazisty efekt. Tusz bardzo trwały i wydajny.

Główny zarzut: cena jest jedynym częstym zarzutem; jedne panie narzekają na ciężki efekt, inne na grudki, jeszcze inne na to, że kosmetyk szybko wysycha, ale to pojedyncze głosy w chórze pochwał.

Cena: ok. 110 zł

Wasze ulubione tusze do rzęsRimmel, Extra Super Lash Mascara (tusz wydłużający i pogrubiający)

Pogrubiający tusz do rzęs z dodatkowym efektem wydłużenia. Można nim dostosowywać makijaż do okazji – jedna warstwa daje efekt naturalny, kolejne zmieniają makijaż w mocny i wyrazisty.

Zawiera specjalną kombinację hydrożeli, które wyjątkowo skutecznie zapobiegają sklejaniu się rzęs nawet po nałożeniu kilku kolejnych warstw.

Bardzo trwały, bez kruszenia wytrzyma cały dzień, oczywiście o ile nie trzemy oczu.

Główny zarzut: dość „ciężki” – cieńsze i bardziej miękkie rzęsy mogą się posklejać.

Cena: ok. 15zł / 8ml