Pandemia przyczyniła się do zmiany naszych zachowań. To, że rzadziej spotykamy się z ludźmi, wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Oczywiście chodzenie w dresach i bez makijażu ma swoje zalety. Jednak czasem warto ubrać się w ulubione ubranie, zrobić sobie piękny makijaż, aby znów poczuć się świetnie. Aby osiągnąć ten efekt, wcale nie musisz spędzać godziny na robieniu makijażu! Wystarczy 10 minut, by stworzyć elegancki, dzienny makijaż.

10-minutowy makijaż dzienny krok po kroku

Do wykonania makijażu potrzebujemy jedynie zestawu podstawowych kosmetyków i dobrych pędzli. Przy wyborze kosmetyków, za pomocą  których wykonasz swój make up, warto zdecydować się na zdrowsze dla cery kosmetyki wegańskie. Jednym z producentów, który oferuje tego typu produkty, jest polska marka kosmetyków wegańskich IUNO Cosmetics. Zawierają one naturalne ekstrakty roślinne, a cienie do powiek w swoim składzie mają dodatkowo hydrolat oczaru wirginijskiego, który wspaniale łagodzi stany zapalne, zwłaszcza na delikatnej skórze powiek. Z kolei pędzle wegańskie wykonane są ze szlachetnych włókien, które pozwalają na perfekcyjną aplikację kosmetyku. Z kolei pędzle do cieni znakomicie ułatwiają blendowanie. Zatem do dzieła!

makijaż

Dzienny makijaż: krok #1 Przygotowanie twarzy

Zaczynamy od pokrycia twarzy lekkim podkładem lub pudrem, który wyrówna koloryt karnacji. Na partie pod okiem nakładamy korektor lub jaśniejszy odcień pudru.

makijaż

Dzienny makijaż: krok #2 Wymodelowanie owalu twarzy

W tym celu używamy praktycznego zestawu do konturowania zawierającego bronzer, róż i rozświetlacz. Na tym etapie mamy na uwadze kształt twarzy i dlatego partie, które chcemy optycznie „cofnąć”, pokrywamy bronzerem. Oprócz przyciemniania okolic pod kością policzkową przyciemniamy też zbyt wysokie czoło, szczyty skroni czy szeroki nos.

makijaż

Z kolei różu używamy, aby odświeżyć twarz i nadać jej młodzieńczego blasku. Róż aplikujemy tuż nad  bronzerem na najbardziej wystające części policzków. Z kolei nad różem, na górnej płaszczyźnie kości policzkowych, delikatnie rozprowadzamy rozświetlacz.

Dzienny makijaż: krok #3 Powieki

Powieki pokrywamy naturalnymi kolorami cieni: beżem i chłodnym brązem, które są idealne do szybkiej aplikacji i pasują do codziennego makijażu. Aby podkreślić i powiększyć oko, ciemniejszy z wybranych cieni warto delikatnie rozetrzeć pod linią dolnych rzęs. Natomiast wewnętrzny kącik oka, okolice tuż pod brwiami i łuk kupidyna nad ustami można musnąć rozświetlaczem.

Dzienny makijaż: krok #4 Wykończenie

Rzęsy okrywamy maskarą, zaś brwi wyrównujemy pomadą lub cieniem do brwi. Na usta aplikujemy lekki błyszczyk lub pomadkę ochronną.

Pandemiczna sytuacja w naszym kraju nie zmieni się pewnie przez najbliżej miesiące. Od czego jednak mamy te proste kosmetyczne triki, które pozwalają nam poczuć się lepiej?

Więcej makijażowych inspiracji w duchu weganizmu i eko znajdziesz na www.iunocosmetics.com.

 

 Artykuł sponsorowany