Związek na odległość uważa się zazwyczaj za ostateczność. Obarczony jest wieloma znakami zapytania. Żadna para tak naprawdę nie wie, jak poradzi sobie w sytuacji wielomiesięcznej rozłąki. Koleje życia bywają jednak rozmaite. Nierzadko okazuje się, że pragnąc ocalić miłość, musimy pogodzić się z czasowymi niedogodnościami. Pozostaje nam wówczas korzystać z dobrodziejstw nowych technologii.

Jak wytrwać w związku na odległość?

Trend emigracyjny okazał się w ciągu ostatniej dekady silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wielu Polaków podjęło decyzję o wyjeździe z kraju, głównie w poszukiwaniu lepszych perspektyw zawodowych i finansowych. Taki stan rzeczy pociągnął za sobą znaczący wzrost liczby związków na odległość. Rzadko kiedy należą one do relacji komfortowych. Przeważnie wiąże się z nimi poczucie osamotnienia, pustki, braku radości życia. Prędzej czy później pojawia się więc pytanie o rację bytu takiego związku. Czy jego los jest już od samego początku przesądzony? Czy może jednak istnieje nadzieja na przetrwanie uczucia pomimo niekorzystnych okoliczności?

Związek na odległość to nie żaden wyrok. W chwilach zwątpienia zawsze możemy liczyć na wsparcie przyjaciół. Gdy dopadnie nas samotność, warto też skorzystać z oferty sklepów takich jak www.easytoys.pl. Istotne jest przede wszystkim to, aby nie dopuścić do siebie najczarniejszych scenariuszy. Myśli o ukochanej osobie powinny być pogodne, ciepłe, nasycone optymizmem. Dobrze jest przywołać w głowie szczegóły ostatniego spotkania albo zacząć planować następne.

Związek na odległość

W momentach dojmującej nudy zawsze można sięgnąć po dilda easytoys i przy okazji podesłać partnerowi pikantne zdjęcie.

Czy to jednak wystarczy? W krótszej perspektywie raczej tak. W dłuższej – niekoniecznie. Związki na odległość wymagają od obojga partnerów dużo zaangażowania i samozaparcia. Zanim dojdzie do rozłąki, powinni oni szczegółowo ustalić zasady wspólnego życia pomimo wielokilometrowej odległości. Dzięki temu łatwiej będzie im później utrzymać ze sobą stały kontakt. Siła owego kontaktu pozostanie zaś w miarę intensywna.

Związek na odległość – o czym pamiętać?

Przed spodziewaną datą rozstania dobrze byłoby usiąść razem i szczerze porozmawiać. Trzeba przecież ustalić formę przyszłego kontaktu i jego częstotliwość. Na początku para będzie zapewne chciała „wisieć” na telefonie non stop, ale wraz z upływem dni sytuacja powinna wrócić do normy. I bardzo dobrze: nie można przecież dać się zwariować. Jeśli relacja dwojga ludzi ma przetrwać, ich codzienne życie musi toczyć się w miarę zwykłym torem.

Sytuacja oddalenia nie oznacza bynajmniej, że uda się uniknąć kłótni. Nieporozumienia będą się zdarzały, i to może nawet częściej niż zwykle. Do związku wkradnie się prędzej czy później szczypta zazdrości, niepewności, frustracji. Aby owe napięcia rozładować, trzeba pamiętać o otwartości na drugą osobę i jej potrzeby. Nawet jeśli spełnienie tych potrzeb okaże się na odległość dosyć trudne.

Czy związek z osobą przebywającą za granicą posiada zatem jakikolwiek sens? Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest trudna. Prawdziwa miłość potrafi przetrwać sytuację rozłąki, o ile jej ramy czasowe zostaną precyzyjnie określone. Nie wystarczy obiecać: „Kiedyś na pewno wrócę”. Konieczne będzie ustalenie akceptowalnego terminu powrotu (choćby w przybliżeniu). Jeśli konkretna data nie padnie, miłosnej relacji grozi stopniowe obumieranie. Nie istnieje bowiem chyba dla związku nic gorszego niż świadomość, że nasz partner czy partnerka wyżej ceni swoje osobiste sukcesy niż wspólne szczęście.

 

Artykuł sponsorowany