Początek grudnia to doskonały czasy, aby powoli zacząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Gdy uporacie się z zakupem prezentów dla najbliższych, pomyślcie o dekoracji wigilijnego stołu. Być może pomocny okaże się kolejny tutoroial nadesłany do zeberkowego cyklu Zrób to sama. Zobaczycie w nim jak krok po kroku z kilku zwykłych gałązek można wyczarować świąteczny stroik.

Czujecie, że Wy także mogłybyście pochwalić się swoimi projektami Do It Yourself? Prosimy przysyłajcie je do do nas na adres: martyna(małpa)zeberka.pl

W mailu koniecznie zawrzyjcie formułę: „Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację moich zdjęć w na stronie internetowej Zeberka.pl”.

Więcej prac Natalii znajdziecie na jej blogu sztukaniepowazna.blogspot.com.

Podstawowym materiałem będą gałązki – teraz jest dobra pora, gdyż są nasiąknięte wilgocią i giętkie. Polecam wycieczkę do parku, czy na podwórko i zerwanie kilku gałązek z modrzewia lub brzozy. Zebrane gałązki zbieramy w jedną wić i związujemy co parę cm, lekko drucikiem. W ten sposób łatwo uformujecie kształt wieńca. Białą farbą pobielamy brzegi i bazowy projekt mamy gotowy!

Zrób to sama: świąteczny stroik

Druga część naszego stroika to ozdabianie. Przygotujcie sobie to, na co macie ochotę – wstążki, wspominane pierniczki, złote nitki, anielskie włosy, sztuczny śnieg itp. Jeżeli posiadacie metaliczne farby, można musnąć nimi niektóre gałązki.

Zrób to sama: świąteczny stroik

Na dole ( lub górze ) stroika, zawiążemy dużą piękną kokardę. Ja użyłam płóciennej wstążki, którą złożyłam 3 razy i związałam na środku – tak jak widzicie na zdj. Dopiero tak gotową wstążkę, przykleiłam klejem na gorąco. Wyżej kokardy dodałam sztuczną jarzębinę, może ktoś pokusi się o prawdziwą?:)

Zrób to sama: świąteczny stroik

Teraz przywiązujemy nasze pierniczki, ale możecie też po prostu je przykleić. Kilka dużych i kilka małych, umiejscowiłam bardziej na dole stroika. Dwa większe i ozdobniejsze pierniczki, umocowałam na dłuższym sznureczku, by wisiały pod kokardą. Nie zapomnijcie o zawieszce.

Zrób to sama: świąteczny stroik

Na koniec można dodać luzem anielskie włosy, pobrokatować odstające gałązki, lub opryskać sztucznym śniegiem. A może macie jeszcze inne pomysły ??:)

Gotowe do zawieszenia !:)

Zrób to sama: świąteczny stroik

Zrób to sama: świąteczny stroik

Zrób to sama: świąteczny stroik

Zrób to sama: świąteczny stroik