Zastanawiacie się, w jaki sposób udekorować dom z okazji zbliżających się Świąt? Zamiast dać się porwać szałowi zakupów, lepiej poświęćcie ten czas na stworzenie własnych ozdób. Inspiracji dostarczy wam dzisiejsza odsłona cyklu Zrób to sama, którą dla czytelniczek Zeberki przygotowała autorka bloga alicja-wkrainiesmakow.blogspot.com.

Jeśli i Wy czujecie, że mogłybyście pochwalić się swoimi projektami Do It Yourself, prosimy przysyłajcie je do do nas na adres: martyna(małpa)zeberka.pl

W mailu koniecznie zawrzyjcie formułę: „Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację moich zdjęć na stronie internetowej Zeberka.pl”.

Powodzenia!

Zrób to sama: świąteczne dekoracje domu

Zrób to sama: świąteczne dekoracje domu

Stroik składa się z niskiego wazonu, gałązki świerku, świecy oraz drobnego sznura pereł oraz waty. Na dno wazonu włożyłam namoczoną watę – dzięki temu igliwie będzie wolniej opadało, następnie wyłożyć drobne gałązki świerku wokół brzegów wazonu, na środku postawiłam świecę (można ją również ozdobić perłami) a igliwie ozdobiłam sznurem pereł. Zastanawiałam się jeszcze czy nie dodać białych piór, ale wydawało mi się, że ozdób będzie za dużo.

Zrób to sama: świąteczne dekoracje domu

Do wysokiego szklanego naczynia należy włożyć kilka bombek – mniejszych i większych. Ważne jest, żeby na dole była bombka o dość jaskrawym kolorze, będzie się odróżniać od śniegu 🙂 Następnie należy wsypać delikatnie, powoli cukier. Jego ilość jest uzależniona od wielkości naczynia.

Zrób to sama: świąteczne dekoracje domu

Zrób to sama: świąteczne dekoracje domu

Do wykonania świecznika potrzebujemy kieliszka, kilku mniejszych bombek (kolor musi pasować do wnętrza), kokardki (można wykonać własnoręcznie z tasiemki) oraz świeczki typu tealight. Przygotowanie jest bardzo proste – bombki wkładamy do kieliszka, który następnie delikatnie przekładamy (nóżką do góry). Następnie dekorujemy kieliszek kokardką a na samą górę kładziemy świeczkę.

Lara Mullen w kampanii Christophera Esbera (FOTO)