W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie pielęgnacją skóry. Większość z nas inwestuje czas i pieniądze w kosmetyki, którymi dbamy o oczywiste obszary ciała. Co z tymi zapomnianymi, ale wciąż wrażliwymi miejscami, które cierpią w takim lub nawet większym stopniu na skutek zaniedbania?

Pod względem nawilżenia powinnyśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim stopy oraz łokcie, które wykazują skrajną suchość; Kiedy mowa o trądziku twarz nie jest jedynym obszarem, który boryka się z niedoskonałościami; Co z szyją i dekoltem? Wbrew pozorom to obszary skrajnie zaniedbane przez kobiety. Mamy dla was kilka wskazówek, które pomogą wam pielęgnować najbardziej zapomniane obszary ciała.

ZOBACZ TEŻ: WY TEŻ POMIJACIE NAWILŻANIE TEJ CZĘŚCI CIAŁA? DERMATOLODZY OSTRZEGAJĄ PRZED…

Suchość stóp i łokci

Uczucie, które pojawia się, gdy skóra jest odwodniona, redukujemy kremami i serum. Istnieją obszary, w których wpływ czynników środowiskowych jest dużo większy. Łokcie i stopy są w stałym kontakcie z powierzchniami, które sprawiają, że skóra cierpi dużo bardziej. Są również o wiele trudniejsze do nawodnienia. Ważne jest ustanowienie codziennego rytuału nawilżającego, który w skrajnych wypadkach może wymagać przeciągnięcia do dwóch razy dziennie. W przypadku nawilżania stóp, poza nawodnieniem wskazane jest również zainwestowanie w zabiegi złuszczające, które usuną zrogowaciały naskórek.

Trądzik ciała

Choć najczęściej koncentruje się na twarzy, szyi i dekolcie, ma również tendencję do pojawiania się w innych częściach ciała. Zwykle najbardziej dotkniętym obszarem są plecy. Albo ze względu na skórę skłonną do trądziku, albo ze względu na zmiany hormonalne. Trądzik na plecach jest znacznie trudniejszy w leczeniu, ponieważ jest mniej dostępny.

ZOBACZ TEŻ: CO WYPRYSKI NA CIELE MÓWIĄ O KONDYCJI TWOJEGO ZDROWIA? [MAPA CIAŁA]

Istnieją specjalne pędzle, gąbki i rękawiczki, które pomagają w pielęgnacji innych części ciała niż twarz. Dobór odpowiednich produktów również nie jest problemem. Wybieraj te nieco bardziej agresywne niż te, które stosujesz na twarz. Specjaliści zalecają wyeliminowanie produktów do włosów, które mogą powodować pojawienie się wyprysków takich jak tłuste maski oraz odżywki do włosów.

Szyja i dekolt

Wiele z nas często zapomina o regularnym nawilżaniu szyi i dekoltu. Na przestrzeni czasu na skórze w tych obszarach pojawiają się zmarszczki oraz inne niedoskonałości. W obu przypadkach zaleca się stosowanie produktów przeznaczonych do walki ze starzeniem skóry. Dodatkowe nawilżenie zyskasz, stosując resztki niewykorzystanych maseczek do twarzy w tych okolicach.