Blogerki i modelki plus size twierdzą, że nie chcą promować niezdrowych wzorców. Wręcz przeciwnie – na własnym przykładzie pokazują, że można cieszyć się życiem bez względu na wymiary. Takie samo prawo do szczęścia ma osoba szczupła, jak i z nadwagą. Zwłaszcza, gdy ta nie wynika wcale z lenistwa i chorobliwej słabości do jedzenia.

Nie wszystkich to przekonuje. W języku angielskim powstało nawet sformułowanie „fatphobia”, które oznacza strach i obsesję na punkcie otyłych osób. Mamy z nią do czynienia, gdy człowiek uznawany jest za gorszego tylko z powodu swojej wagi. A przykładów takiego nierównego traktowania niestety nie brakuje.

ZOBACZ TEŻ: CZEGO SIĘ WSTYDZIMY? NAJWIĘKSZE KOMPLEKSY POLEK TO TRĄDZIK I OWŁOSIENIE

Jest nim na przykład reakcja na to zdjęcie.

Wyjdź na zewnątrz i chwytaj dzień

– zachęca międzynarodowy profil marki Gilette Venus, producenta maszynek do golenia dla kobiet.

Motywacyjny slogan ilustruje fotografia blogerki Anny O’Brien, znanej szerzej jako Glitter and Lazers. To jedna z najbardziej wpływowych postaci środowiska plus size, która może się pochwalić ponad 300 tys. obserwatorów na Instagramie.

Niestety, fanom Gilette nie przypadła do gustu.

„Jestem na 99 procent pewna, że kobieta ze zdjęcia na stałe przyjmuje antydepresanty. Mam w swoim otoczeniu kilka otyłych osób. Też jestem za tym, by czuły się dobrze, ale otyłości nie można gloryfikować. To nie jest zdrowe”. „Mieliście promować maszynki do golenia, a nie choroby serca”. „To monstrum potrzebuje chyba całego opakowania waszych produktów, żeby ogolić jedną nogę” – czytamy w komentarzach.

ZOBACZ TEŻ: KTOŚ SFOTOGRAFOWAŁ, JAK TA DZIEWCZYNA WYGLĄDA NAPRAWDĘ. I NAGLE CZAR PRYSKA…

Producent postanowił odpowiedzieć na te zaczepki:

Nasza marka jest zobowiązana do reprezentowania pięknych kobiet bez względu na kształt i rozmiar, ponieważ każda z nas zasługuje na to, by móc się pokazać. Kochamy Annę, ponieważ żyje pełnią życia i kocha swoje ciało bez względu na to, co mówią obowiązujące „zasady”.

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO INSTAGRAM JEST PEŁEN KLONÓW?