My kobiety lubimy być i czuć się zadbane, dlatego przywiązujemy dużą uwagę do tego, aby nie mieć na ciele zbędnego owłosienia. Depilowanie się maszynką już dawno odeszło do lamusa (daje krótkotrwały i kiepski efekt), dlatego coraz częściej decydujemy się na usuwanie owłosienia woskiem albo laserem.

Niestety minusem tego typu zabiegów jest ich wysoka cena. Nie zawsze stać nas na wydatek rzędu kilkuset złotych, dlatego podsuwamy wam sposób na domową depilację cukrową, której efekt utrzymuje się do kilku tygodniu. Jest skuteczna, śmiesznie tania i w 100 proc. z naturalnych składników.

ZOBACZ TEŻ: JANELLE MONÁE KREUJE OBRZYDLIWY TREND? INTERNAUCI TWIERDZĄ, ŻE TO PRZESADA!

Do przygotowania będziesz potrzebować: 4 szklanki białego cukru, 1/2 szklanki soku z cytryny, 1/2 szklanki wody.

Umieść wszystkie składniki w garnku, wymieszaj (najlepiej drewnianą łyżką) i postaw na ogniu aż się spieni. Później gotuj nieustannie mieszając, aż mikstura uzyska brązowawy kolor (może to potrwać około 10 minut). Pamiętaj o ciągłym mieszaniu, bo inaczej mieszanka stwardnieje i nie będzie nadawała się do depilacji. Właściwie przygotowana powinna być gęsta i ciągnąca. Gdy już będzie gotowa, zdejmij ją z ognia, odczekaj kilkanaście minut aż przestygnie i włóż do lodówki.

ZOBACZ TEŻ: TA ŚLICZNA FIT BLOGERKA PRZESTAŁA SIĘ GOLIĆ. JEJ NOGI WYGLĄDAJĄ JAK NOGI FACETA!

Po schłodzeniu weź go ręki niewielką ilość gotowego wosku i uformuj kulkę, którą następnie przyłóż do miejsca na ciele, które chcesz wydepilować. Rozgnieć i rozciągnij ją, pocierając dłońmi w górę i w dół, policz do trzech i… energicznie pociągnij w kierunku przeciwnym do rosnących włosów.